Конкуренційно-антимонопольна реформа: при застосуванні закону покарання має бути справедливим

КИЇВ – 17 січня 2020 року. Відбулася перша в Новому році зустріч Комітету АПУ з конкуренційного права, модерував яку, традиційно, її очільник, Олександр Вознюк, партнер ЮФ «Asters». Разом з Денисом Медведєвим, юристом AEQUO учасники круглого столу проаналізували проєкт закону «Про внесення змін до деяких законів України щодо конкуренційно-антимонопольну реформу» №2730 від 14.01.2020 задля подальшого формування пропозицій щодо його вдосконалення.

Експерти обговорили найбільш контроверсійні його новели. Ключове, за їх словами  наявність колізій, конфліктів і неузгодженостей у законодавстві, що, фактично призводять до відсутності правової визначеності функціонування Антимонопольного Комітету України (далі АМКУ).

Головна ідея листа, за словами пана Вознюка,  гарантовано справедливе покарання при застосуванні Закону. Наразі, відповідно до наявних недоліків проєкту, це неможливо. Зокрема, через відсутність роз’яснень обставин штрафу. Що, у свою чергу, може призвести до можливості суттєвих маніпуляцій та зловживань.

Експерти проаналізували можливі наслідки застосування закону у такому вигляді, шляхи їх уникнення та виправлення ситуації в цілому. У підсумку, правники сформували лист до АМКУ з пропозиціями щодо вдосконалення законопроєкту.

«Ми хочемо, щоб Комітет забезпечив прозорість та роз’яснив нюанси застосування закону, який повинен забезпечувати правову гнучкість»,  стверджують експерти.

Правники, крім того, підкреслили наявність значної кількості позитивних змін у законопроєкті, однак зауважили, що говорити про них буде варто, коли будуть виправлені проблемні новели.

А саме, АМКУ у своїх рішеннях має зазначити інформацію про те, зокрема, які коригуючі коефіцієнти були застосовані, на скільки відсотків було зменшено/збільшено розмір штрафу залежно від тих чи інших пом'якшуючих/обтяжуючих обставин.

Це, на переконання правників, беззаперечно сприятиме забезпеченню більш повної правової визначеності та передбачуваності застосування відповідних положень законодавства про захист економічної конкуренції та про захист від недобросовісної конкуренції.

 

Новини комітетів

У вас є цікава ідея заходу?