АМКУ вчергове врахував пропозиції Комітету з конкуренційного права АПУ

КИЇВ — 11 липня 2019 року. Антимонопольний комітет України (далі АМКУ) розглянув і врахував зауваження та пропозиції Асоціації правників України до проєкту Методики визначення ринку та до проєкту Методики визначення монопольного/домінуючого становища суб’єктів господарювання на ринку.

Нагадаємо, що 17 травня 2019 року Комітетом АПУ з конкуренційного права були надані пропозиції до АМКУ, узгоджені учасниками засідання 07 травня. Експерти зауважили, що проекту бракує пояснень щодо природи ринку і причин тих чи інших варіантів визначення ринку. Зокрема, щодо визначення товарних і часових меж ринку юристи зазначили - запропоновані у проекті критерії закладають невиправдану імперативну формулу розмежування ринку товару.

В свою чергу, 28 травня 2019 року Комітет АПУ направив лист до АМКУ, у якому надав пропозиції до проєкту Методики визначення монопольного/домінуючого становища суб’єктів господарювання на ринку, узгоджені під час засідання 22 травня.

Зокрема, члени комітету звернули увагу на недостатнью узгодженість сучасні підходів до оцінки рівня ринкової влади із порядком визначення домінування.

У відповідях АМКУ, датованих 01 липня, йдеться про те, що деякі з пропозицій враховано, а також надається пояснення в додатках на 18 та 9 аркушах відповідно.

Документи доступні для ознайомлення:

Відповідь АМКУ на лист Комітету АПУ від 17/05/2019 року.

Відповідь АМКУ на лист Комітету АПУ від 28/05/2019 року.

Новини комітетів

У вас є цікава ідея заходу?