Відбулася робоча зустріч Комітету з конкуренційного права

КИЇВ — 19 червня 2019 року. Відбулася робоча зустріч Комітету з конкуренційного права під модеруванням Олександра Вознюка, Голови Комітету з конкуренційного права, партнера ЮФ ASTERS.

Серед учасників зустрічі: Павло Верболок, старший юрист ЮФ ASTERS, Олександр Нагорний, радник Sayenko&Kharenko.

Учасники засідання розглянули питання заходів, необхідних для виконання Україною зобов’язання імплементувати регламент Ради ЄС 139 в частині визначення порогових показників, за яких концентрація потребує попереднього дозволу АМКУ, та пов’язаний із цим питанням проєкт змін до Положення про концентрацію, розроблений АМКУ.

Згідно з вказаним Регламентом, якщо концентрація полягає у придбанні частини суб’єкта господарювання (незалежно від того, чи є ця частина юридичною особою, одним чи кількома юридичними особами), то до уваги має братися лише оборот, що відноситься до цієї частини суб’єкта господарювання, яка є об’єктом придбання, а оборот продавців не повинен враховуватися. Натомість Закон «Про захист економічної конкуренції» встановлює, що порогові показники обчислюються з урахуванням відносин контролю всіх учасників концентрації, в тому числі, які є продавцями об’єкта придбання.

Учасники засідання позитивно оцінили наміри АМКУ імплементувати положення Регламенту 139, але висловили застереження, що їх реалізація потребує внесення відповідних змін до вказаного Закону, після чого на їх розвиток має бути відповідним чином скореговане Положення про концентрацію. За результатами обговорення Комітет підготував відповідні пропозицій до АМКУ та проєкт відповідного Закону.

Дискусійним і багатоплановим стало обговорення питання щодо удосконалення законодавства і підходів у правозастосуванні з метою забезпечення реалізації юридичними та фізичними особами права на відшкодування шкоди, завданої їм порушенням конкуренційного законодавства.

Дискусія зачепила проблемні питання доведення потенційними позивачами шкоди та обчислення її розміру, необхідності чіткого відображення АМКУ у своїх рішеннях обставин порушення, існуючих правових механізмів та обмежень щодо доступу до доказів у справах про порушення, які є необхідними для доведення завданої порушенням шкоди, проблем спільних позовів та інших.

За результатами обговорення учасники вирішили підготувати необхідні коментарі і пропозиції до законодавства та АМКУ щодо підвищення ефективності регулювання у цій сфері відносин.

З документами можна ознайомитися за посиланнями:

1. Порівняльна таблиця до проекту ЗУ «Про внесення змін до Закону України «Про захист економічної конкуренції»;

2. Пропозиції до доопрацьованого проекту розпорядження Антимонопольного комітету України «Про затвердження змін до Положення про концентрацію».

Новини комітетів

У вас є цікава ідея заходу?