Обговорено проект Методики АМКУ

КИЇВ — 22 травня 2019 року. Відбулося засідання Комітету АПУ з конкуренційного права, на якому учасники розглянули розроблений АМКУ проект Методики визначення домінуючого становища суб’єктів господарювання. Модератором заходу виступив Олександр Вознюк, Голова Комітету з конкуренційного права, партнер ЮФ «Астерс». У результаті обговорення були напрацьовані пропозиції до вказаного проекту, які мають бути подані до АМКУ цього тижня.

Учасники порушили низку інших концептуальних питань щодо підходів до оцінки домінування, зокрема, щодо недоцільності надання таким методичним документам статусу нормативно-правових актів.

Серед іншого, учасники засідання звернули увагу на те, що проект, відображаючи значною мірою сучасні підходи до оцінки рівня ринкової влади і встановлення факту домінування на ринку, які використовуються провідними конкурентними відомствами світу, недостатньо узгоджує їх із порядком визначення домінування, встановленим у статті 12 Закону «Про захист економічної конкуренції».

Зокрема, Закон передбачає застосування АМКУ спростовних презумпцій одноособового чи колективного домінування, заснованих на показниках структури ринку, тим самим покладаючи обов’язок обґрунтування наявності на ринку сильних конкурентних обмежень, що унеможливлюють незалежну від інших учасників ринку для реалізації ними такого обов’язку.

Ми нагадуємо, що з початку квітня Асоціація правників України проводить онлайн-трансляції всіх засідань комітетів для членів регіональних відділень. Якщо Ви бажаєте отримати доступ до перегляду відео, будь ласка, надішліть посилання на Вашу сторінку в мережі Фейсбук на адресу електронної пошти amaksimov@uba.ua 

Новини комітетів

У вас є цікава ідея заходу?