Відбулася робоча зустріч Комітету АПУ з конкуренційного права

КИЇВ – 8 травня 2019 року. Відбулася робоча зустріч Комітету АПУ з конкуренційного права, під час якої обговорили пропозиції до АМКУ щодо вдосконалення антимонопольного законодавства.

Доповідачем виступив Олександр Вознюк, Голова Комітету з конкуренційного права, партнер ЮФ «Астерс», який окреслив межі обговорюваного одним питанням, а саме проекту Методики визначення ринку та пропозиції до нього.

Передусім, учасники звернули увагу що проект Методики краще розкриває методологію дослідження ринку, ніж наявна Методика визначення домінуючого становища. Водночас, підкреслили, що проекту бракує пояснень щодо природи ринку і причин тих чи інших варіантів визначення ринку. Найбільше питань в цьому контексті викликали положення проекту про визначення товарних і часових меж ринку. Зокрема, на переконання учасників, проект приділяє особливу увагу формальному порівняльному аналізу функціональних характеристик товарів (натомість недостатньо розкриває методи і важливість саме емпіричного дослідження взаємозамінності товарів з погляду покупців), встановленню фактичної взаємозамінності товарів, визначенню методів такого емпіричного дослідження та доказів, на які ці дослідження можуть спиратись.

Жваву дискусію також викликали положення проекту щодо підходів до визначення часових меж ринку та необхідність уточнення таких підходів з огляду на мету часового виміру ринку, зокрема, детально розкриту в методичних документах конкурентних відомств світу. Учасники зазначили, що запропоновані у проекті критерії визначення часових меж ринку мимоволі закладають невиправдану імперативну формулу розмежування ринку товару вже за ознаками різних в часі обсягів попиту і пропозиції, хоча це не означає виникнення іншого товарного ринку, а лише відображає ринкову закономірність взаємозв’язку між різними параметрами на одному ринку.

Більше двох годин жвавого обговорення і формування пропозицій до проекту не дали можливості розглянути на засіданні Комітету інший пов’язаний проект АМКУ — Методику визначення монопольного становища. За оцінками учасників, другий проект є складнішим і також потребує значного часу для розгляду та узгодження пропозицій членами Комітету. Такий розгляд очікується найближчим часом, тому слідкуйте за анонсами і долучайтеся до активної роботи Комітету!

Ми нагадуємо, що з початку квітня Асоціація правників України проводить онлайн-трансляції всіх засідань комітетів для членів регіональних відділень. Якщо Ви бажаєте отримати доступ до перегляду відео, будь ласка, надішліть посилання на Вашу сторінку в мережі Фейсбук на адресу електронної пошти: amaksimov@uba.ua.

Новини комітетів

У вас є цікава ідея заходу?