Комітет АПУ пропонує свої правки до Закону про держдопомогу

КИЇВ — 11 жовтня 2018 року. Комітет АПУ з конкуренційного права звернувся до Голови Антимонопольного комітету України Юрія Терентьєва з проханням розглянути та врахувати пропозиції Комітету при доопрацюванні законопроекту «Про внесення змін до Закону України «Про державну допомогу суб’єктам господарювання».

Асоціація правників України є всеукраїнською громадською організацією, що об’єднує понад 6 000 правників з метою сприяння втіленню в життя принципу верховенства права в державному, суспільному та громадському житті, сприяння розбудові правової держави та розвитку юридичної професії.

Комітет з конкуренційного права АПУ вже тривалий час є активно діючою платформою для обговорення актуальних питань конкуренційного права. Діяльність Комітету спрямована на втілення в Україні кращих правових традицій у цій сфері регулювання. Об’єднуючи фахівців юридичних фірм, компаній з різних ринків, розглядаючи широкий спектр питань теорії та практики регулювання конкурентних відносин, опрацьовуючи проекти актів конкуренційного законодавства, Комітет сьогодні став потужним ядром формування передових поглядів на шляхи розвитку конкуренційного законодавства України.

Одним із пріоритетних напрямів роботи Комітету АПУ на цьому етапі є сприяння розвитку законодавства про державну допомогу суб’єктам господарювання.

З цією метою Комітет АПУ на своєму засіданні 4 жовтня 2018 року розглянув проект Закону «Про внесення змін до Закону України «Про державну допомогу суб’єктам господарювання», за результатами чого підготував відповідні пропозиції до законопроекту.

Пропозиції Комітету стосуються визначення суб’єктів господарювання, яким надається державна допомога; визначення незаконної державної допомоги; розширення поняття послуги, що становлять загальний економічний інтерес. Крім того, як вважають експерти Асоціації, в тексті Закону варто розмежувати терміни державної підтримки та державної допомоги відповідно до їх значення та контексту використання, а також визначити механізм виконання пункту 3 статті 12 Закону, а саме, рішення про тимчасове припинення незаконної державної допомоги, і передбачити надсилання таких рішень до державної казначейської служби та їх обов’язковість виконання службою шляхом фіксації факту припинення фінансування та зупинення руху коштів.

Повний текст усіх пропозицій можна знайти у Додатку до листа.

Комітет АПУ просить АМКУ розглянути та врахувати вказані пропозиції при доопрацюванні законопроекту.

Новини комітету

Юридична допомога