Відбулось обговорення законопроекту №6746 на профільному Комітеті

КИЇВ — 15 листопада 2017 року. Комітет АПУ з конкуренційного права провів засідання, на якому були розглянуті пропозиції щодо удосконалення прийнятого в першому читанні проекту Закону України «Про внесення змін до деяких законів щодо забезпечення принципів процесуальної справедливості та підвищення ефективності проваджень у справах про порушення законодавства про захист економічної конкуренції» (р. № 6746), в розробленні якого Комітет брав активну участь.

Спікерами заходу виступили: Олександр Вознюк, партнер ЮФ «Астерс», Олександр Дякулич, cтарший юрист АО Arzinger, Олександр Нагорний, радник Sayenko Kharenko, Вікторія Пташник, народний депутат України, модерував дискусію Максим Назаренко, радник Sayenko Kharenko.

Під час заходу учасники обговорили питання закріплення в законі механізмів, необхідних для ефективної реалізації особами, які беруть участь у справах АМКУ, своїх прав, в першу чергу, права особи бути заслуханою до прийняття АМКУ рішення у справі. Учасники обговорення дійшли згоди, що передбачена законопроектом необхідність проведення такого слухання незалежною від розслідування спеціальною уповноваженою посадовою особою — уповноваженим зі слухань — має стати важливим і на теперішній час фактично безальтернативним кроком на шляху підвищення об’єктивності і неупередженості антимонопольних розслідувань. Також були розглянуті і підтримані пропозиції щодо необхідності уточнення граничних строків розгляду окремих категорій справ з урахуванням характеру визначених законом порушень і складності їх розслідування. Жваву дискусію викликали запропоновані учасниками різні шляхи реформування інституту перевірок, які проводяться органами АМКУ, зокрема, підстави для їх проведення, а також пропозиції щодо удосконалення передбаченої законопроектом процедури врегулювання у справах про картелі (settlement) з метою врахування досвіду її реалізації в ЄС. За результатами обговорення відповідні пропозиції будуть направлені до профільного комітету Парламенту.

Із законопроектом можна ознайомитися за посиланням:

http://w1.c1.rada.gov.ua/pls/zweb2/webproc4_2?pf3516=6746&skl=9

Слідкуйте за подіями Комітету АПУ з конкуренційного права та надсилайте свої пропозиції і побажання на адресу: komitet@uba.ua.

Новини комітету

Міжнародна конференція Kyiv Arbitration Days: мислити глобально!

Міжнародна конференція Kyiv Arbitration Days: мислити глобально! | 08 грудня 2023