Правники обговорили проект пропозицій АПУ щодо реформування здійснення АМКУ перевірок

КИЇВ — 13 липня 2017 року. Комітет АПУ з конкуренційного права провів засідання, присвячене обговоренню розроблених рекомендацій Антимонопольному комітету України (далі — АМКУ) щодо реформування інституту перевірок у законодавстві про захист економічної конкуренції та щодо спільної діяльності з впровадження принципів справедливого процесу в роботі АМКУ.

Своїми думками та пропозиціями з учасниками заходу ділилися: Тетяна Вовк, радник ЮФ «Астерс», Тетяна Субботіна, старший юрист ЮФ «Астерс», Віктор Талах, заступник директора Департаменту конкурентної політики — начальник відділу стратегічного аналізу та сприяння розвитку конкуренції Антимонопольного комітету України, Даніїл Федорчук, начальник Юридичного управління Антимонопольного комітету України. Модерував дискусію Максим Назаренко, радник Sayenko Kharenko.

Обговорення проекту пропозицій АПУ до проекту Типових вимог АМКУ до узгоджених дій суб’єктів господарювання щодо постачання та використання товарів розпочали із зазначення його важливості. «Вертикальні умови настільки різноманітні, вони настільки сильно пронизують будь-яку галузь діяльності, проте зрозумілого регулювання задля забезпечення прозорості та передбачуваності до тих чи інших вертикальних обмежень немає, тому розробка такого проекту є просто необхідною», — зазначила Тетяна Вовк. За її словами, проект пропозицій добре розроблений і кардинальних змін чи доповнень не потребує, у своєму виступі вона зазначила декілька концептуальних моментів, на обговоренні яких сконцентрувались учасники заходу.

Перше, на що потрібно звернути увагу, за переконанням доповідачки, є співвідношення статей 6, 8 та 10 в аспекті дозволеності певних дій суб’єктів господарювання. «Сама концепція типових вимог для вертикальних обмежень спрямована на те, щоб пересічний бізнес мав орієнтир, чи викликатимуть певні його дії запитання, чи ні». Пані Тетяна наголосила, що зараз є суперечливість концепцій дозволеності та загальної незабороненості, тому не зрозуміло, в якій же площині мають функціонувати Типові вимоги.

Другий аспект, на якому зупинилася доповідачка — існування колізій. Так, за словами пані Тетяни, необхідно переглянути фінансові пороги, зважаючи на потреби ринку, оскільки ті, що є зараз, не відповідають дійсності. У контексті співвідношення обговорюваного проекту та Типових вимог вона наголосила на необхідності розмежування їх застосування. Окремо правники обговорили питання відповідальності агента.

Останнім побажанням-зауваженням пані Тетяна зазначила потребу імплементації в Типові вимоги тих правил, які стосуються автомобільного сектора.

Про реформування інституту перевірок у законодавстві про захист економічної конкуренції розповіла Тетяна Субботіна. Під час виступу доповідачка наголосила на необхідності зміни мети та завдання перевірок. Далі учасники перейшли до активної дискусії щодо реформування цього правового інституту.

Нагадуємо, що свої ідеї стосовно проекту пропозицій АПУ до АМКУ про реформування інституту перевірок у законодавстві про захист економічної конкуренції Ви можете надсилати на адресу komitet@uba.ua до кінця липня 2017 року.

Пропозиції АПУ до АМКУ щодо реформування інституту перевірок у законодавстві про захист економічної конкуренції.

Блок-схема узгоджених дій суб’єктів господарювання стосовно постачання та використання товарів.

Новини комітетів

У вас є цікава ідея заходу?