Нормативне регулювання проведення перевірок АМКУ: фахова дискусія

КИЇВ — 25 квітня 2017 року. Комітет АПУ з конкуренційного права провів засідання, на якому обговорили практичні аспекти проведення перевірок Антимонопольним комітетом України.

Доповідачами виступили Олександр Вознюк, партнер ЮФ «Астерс», та Ігор Свечкар, голова Комітету АПУ з конкуренційного права, партнер ЮФ «Астерс».

Ключовим питанням обговорення було нормативне регулювання проведення перевірок Антимонопольним комітетом, їх кількість, строк проведення та якість. Як зазначив пан Олександр, основною проблемою у цій сфері є те, що Положення про порядок проведення перевірок додержання законодавства про захист економічної конкуренції суперечить законодавству. Недосконалою є і сама система проведення перевірок, яка позбавлена узгодженості та результативності.

Також правники зазначили, що детальнішої регламентації потребує перелік підстав до втручання в діяльність суб’єктів господарювання, оскільки зараз чіткого визначення таких випадків не встановлено.

По завершенню учасники домовилися створити робочу групу для підготовки напрацювань щодо удосконалення нормативної регламентації порядку проведення перевірок та направлення їх до Антимонопольного комітету України.

Якщо Ви маєте бажання долучитися до удосконалення конкурентного законодавства, напишіть, будь ласка, листа на адресу: komitet@uba.ua.

Новини комітетів

У вас є цікава ідея заходу?