Правники обговорили критерії оцінки горизонтальних концентрацій

КИЇВ — 6 грудня 2016 року. Комітет з конкуренційного права провів засідання, на якому обговорили напрацювання до проекту Рекомендаційних роз’яснень АМК України щодо оцінки горизонтальних концентрацій.

Спікерами виступили: Сергій Глущенко, юрист ЮФ «Астерс», Олександр Вознюк, партнер ЮФ «Астерс», Ігор Свечкар, голова Комітету АПУ з конкуренційного права, партнер ЮФ «Астерс», та Дар’я Чередніченко, заступник директора Департаменту конкурентної політики — начальник відділу аналітично-методичного забезпечення та економічного аналізу АМК.

Під час заходу учасники детальніше ознайомились із нещодавно прийнятим Антимонопольним комітетом України проектом Рекомендаційних роз’яснень порядку застосування ч. 1 ст. 25 Закону України «Про захист економічної конкуренції» щодо оцінки горизонтальних концентрацій. У документі надаються роз’яснення застосування норм Закону щодо критеріїв оцінки концентрацій суб’єктів господарювання у випадках, коли два чи більше учасники концентрації конкурують або можуть конкурувати між собою на одному ринку (горизонтальні концентрації).  

Відповідно до ч. 1 ст. 25 Закону АМКУ чи його адміністративна колегія надають дозвіл на концентрацію суб’єктів господарювання у разі, якщо вона не призводить до монополізації чи суттєвого обмеження конкуренції на всьому ринку чи в значній його частині. Отже, АМКУ забороняє концентрацію, яка призводить до хоча б одного з таких наслідків: монополізації або суттєвого обмеження конкуренції на всьому ринку чи в значній його частині.

Про роботу над Рекомендаційними роз’ясненнями в АМКУ розповіла пані Дар’я. За її словами, основним завданням цього документа є гармонізація з європейським правом, підвищення рівня прозорості та удосконалення підходів до оцінки горизонтальних концентрацій. У свою чергу, пан Ігор разом з колегами Олександром та Сергієм звернули увагу на суперечливі моменти в роз’ясненнях. Потім присутні проаналізували пропозиції щодо їх удосконалення.

Щиро вдячні всім учасникам за активність та жваву дискусію!

Слідкуйте за подіями Комітету АПУ з конкуренційного права та надсилайте свої пропозиції і побажання на адресу: komitet@uba.ua.

Новини комітету

Юридична допомога