Справедливий процес у конкуренційному праві — обговорення на профільному Комітеті

КИЇВ — 31 травня 2016 року. Комітет АПУ з конкуренційного права провів круглий стіл під назвою: «На шляху до засад справедливого процесу в конкуренційному праві. Стан та перспективи».

У якості експертів виступили: Олександр Вознюк, партнер ЮФ «Астерс», Вікторія Пташник, народний депутат України, член Комітету Верховної Ради України з питань економічної політики, та Ігор Свечкар, голова Комітету з конкуренційного права, партнер ЮФ «Астерс».

Під час круглого столу обговорили концептуальні питання забезпечення справедливого процесу при розгляді справ Антимонопольним комітетом України. Також учасники структурували, які законодавчі та інституційні зміни необхідні для забезпечення справедливого процесу. Зокрема, домовились підготувати та надіслати до профільного комітету ВРУ пропозиції до законопроекту від 30 травня 2016 року № 4734 «Про судоустрій та статус суддів» щодо створення конкуренційно-патентного суду.

Окрему увагу правники приділили обговоренню проекту Закону України «Про внесення змін до деяких законів України» (щодо розгляду справ про порушення законодавства про захист економічної конкуренції)».

За результатами дискусії домовилися протягом двох тижнів доопрацювати вищезгаданий законопроект та пояснювальну записку до нього, враховуючи висловлені під час обговорення законопроекту пропозиції щодо узгодження між собою процедури врегулювання (settlement) та програми звільнення від відповідальності (leniency),  розмежування функцій розслідування та прийняття рішень, удосконалення інституту слухань, процесуальних форм співпраці між особами, які беруть участь у справі, та органами АМКУ, до надіслання подання  попередніми висновками у справі.

Якщо у Вас є ідеї щодо удосконалення правового регулювання у сфері захисту конкуренції, надсилайте їх на адресу: komitet@uba.ua

З протоколом засідання можна ознайомитись за посиланням.

Новини комітетів

У вас є цікава ідея заходу?