Юрисконсульти ознайомились з основами бізнес-процесного управління підприємством

КИЇВ – 17 вересня 2015 року. Секція юрисконсультів АПУ провела засідання, присвячене темі «Бізнес-процеси для юрисконсультів».

Експертом виступив Сергій Волочай, директор консалтингової компанії «SeLeV Consulting Group» Ltd.

У ході заходу пан Сегрій ознайомив присутніх з загальними основами бізнес-процесного управління підприємством. Особливу увагу експерт приділив циклу Шухарта-Демінга, або моделі безперервного поліпшення процесів (PDCA).

Родоначальником даного циклу прийнято вважати американського вченого Волтера Шухарта, який обґрунтував необхідність статистичного управління процесами виробництва з метою забезпечення й постійного підвищення їх стабільності. Шухарт довів необхідність реалізації триступеневого циклу, що включав розробку специфікацій (вимог) на кожен вид продукції із зазначенням розрахованих допусків по кожному показнику якості, виготування продукції із дотриманням визначених умов, а також вибірковий контроль усіх специфікованих показників.

Едвардс Демінг, послідовник Шухарта, трансформував цикл Шухарта в форму, що найчастіше зустрічається сьогодні. Щоб перейти від контролю якості до менеджменту організації, Демінг дав більш загальні назви кожному з етапів, і, крім того, додав ще один, четвертий етап, за допомогою якого він хотів звернути увагу американських менеджерів на те, що вони схильні надто поспішно діяти, не проаналізовуючи отриману на другому етапі інформацію. Саме тому цей етап називається «перевірка» (check), або «вивчення» (study) і, відповідно, цикл Шухарта-Демінга називають або PDCA або PDSA.

Сам цикл PDCA полягає в наступному: плануй (Plan), виконуй (Do), перевіряй (Check), дій (Act):

  • Планування - ідентифікація та аналіз проблеми, оцінка можливостей і планування необхідних змін.
  • Виконання - пошук вирішення проблеми і здійснення запланованих заходів.
  • Перевірка (вивчення) - оцінка результатів і висновки відповідно з поставленим завданням.
  • Дія - прийняття рішення на основі отриманих висновків, якщо зміна не вирішує поставлене завдання варто повторити цикл, внісши корективи в план.

Крім того учасники засідання обговорили особливості плануванням в системі бізнес-процесного підходу, вплив реінжинірингу бізнес-процесів на підприємство.

Наприкінці заходу всі присутні мали змогу пройти психологічне тестування з мотивації професійної діяльності.

Долучайтесь до роботи Секції юрисконсультів АПУ! Якщо у Вас є пропозиції щодо наступних заходів, надсилайте їх на адресу: komitet@uba.ua.

У вас є цікава ідея заходу?