Правові принципи при застосуванні штрафів Антимонопольним комітетом: пропозиції Комітету

КИЇВ – 13 серпня 2015 року. Комітет АПУ з конкуренційного права провів черговий круглий стіл присвячений темі «Правові принципи при застосуванні штрафів Антимонопольним комітетом».

Під час заходу було обговорено проект Рекомендаційних роз'яснень Антимонопольного комітету України щодо застосування положень частин другої та п’ятої  статті 52 Закону України «Про захист економічної конкуренції», частин першої та другої статті 21 Закону України «Про захист від недобросовісної конкуренції».

Довгоочікуваний проект документу має на меті закріпити підходи органів АМК до обчислення розміру штрафів, що накладаються на суб'єктів господарювання, об'єднання, за порушення законодавства про захист економічної конкуренції, забезпечити  передбачуваність в діяльності органів АМК та зменшити корупціогенні фактори в діяльності органів АМКУ. Розроблення цього документу передбачено пунктом 5 статті 255 Угоди про Асоціацію між Україною та Європейським Союзом, підпунктом (ііі) пункту 14  «Конкурентна політика» розділу «Умови ведення бізнесу в Україні» Додатку 1 Меморандуму про взаєморозуміння між Україною та ЄС, як кредитором щодо отримання Україною фінансової допомоги ЄС, підписаного 22 травня 2015 року.

За результатами обговорення Комітет направив свої пропозиції до проекту Роз'яснень в Антимонопольний комітет України, з якими Ви можете ознайомитись за посиланням.

Новини комітетів

У вас є цікава ідея заходу?