Комітет АПУ закликає не підтримувати законопроєкт щодо заборони проведення мітингів

КИЇВ — 24 травня 2021 року. Комітет АПУ з конституційного права, адміністративного права та прав людини звернувся до Голови Комітету ВРУ з питань правової політики Андрія Костіна із закликом не підтримувати законопроєкт №3291.  

Проєкт закону «Про внесення змін до статті 6 Закону України «Про судоустрій і статус суддів» щодо заборони проведення мітингів біля будівель судів» був наданий до ознайомлення профільного Комітету ВРУ 1 квітня. Експерти Комітету АПУ детально проаналізували документ і наголосили на неприпустимості закладеного в ньому механізму посягання на конституційні права громадян.

Правники нагадали, що Конституція гарантує право громадян мирно збиратися і передбачає можливість його обмеження лише за рішенням суду. При цьому, чинне законодавство передбачає механізм спротиву держави незаконним зібранням, відтак запровадження іншого механізму суперечитимуть положенням Конституції та можуть створити ризики порушення конституційних прав громадян.

«Принагідно нагадуємо, що відсутнім є профільний закон про мирні зібрання, який би регламентував питання повідомлення органів державної влади чи місцевого самоврядування про мирне зібрання; питання організації та проведення мітингів та інших зібрань», — йдеться в тексті листа.

Детальніше ознайомитися з текстом листа можна за посиланням.

Вступити до АПУTelegram-каналYouTube-канал.

Якщо ви бажаєте підтримати діяльність АПУ, будемо вдячні, якщо ви зробите це за посиланням.

Committee news

Do you have an interesting idea for an event?