Правники закликали внести зміни до Кодексу України про адміністративні правопорушення

КИЇВ 21 серпня 2020 року. Комітет АПУ з конституційного права, адміністративного права та прав людини звернувся до членів Комітету Верховної Ради України з питань правоохоронної діяльності із закликом внесення змін до КУпАП щодо відомостей про персональні дані.

Так, правники зауважили  ст. 11 Закону України «Про захист персональних даних» наводить вичерпний перелік підстав для обробки персональних даних. Разом із тим, КУпАП не встановлює ні обов’язку надання відомостей про осіб стосовно яких складається протокол, ані відповідальності за не надання таких відомостей.

Відтак, на практиці є досить частими випадки, коли працівник направляє до замовника запит на отримання персональних даних для складання протоколу про адмінправопорушення, та замовник відомості не надає, посилаючись на відсутність відповідної згоди від такої особи.

Наслідком цього є фактична неможливість притягнення осіб, які вчинили правопорушення, до відповідальності.

Врешті, правники пропонують передбачити в Кодексі обов’язок керівників підприємств, установ і організацій щодо надання персональних даних осіб для подальшого складання протоколу про адмінправопорушення. Крім того, новації мають містити й відповідальність за не надання таких відомостей, у строк, визначений Законом України «Про захист персональних даних».

З повним текстом відкритого звернення можна ознайомитися за посиланням.

Committee news

Do you have an interesting idea for an event?