«З перших вуст». Про перші підсумки діяльності Комітету АПУ

КИЇВ — 28 травня 2020 року. З моменту оновлення керівного складу комітетів Асоціації правників України минуло майже пів року. Так, про перші підсумки діяльності Комітету АПУ з конституційного права, адміністративного права та прав людини в поточному році розповів його новий, наймолодший очільник, Микита Жуков.

— Микито, назвіть ключові пріоритети роботи Комітету 

— Що ж. Це проведення заходів, спрямованих на обмін професійною інформацією та досвідом між правниками. Це постійна аналітика проєктів законів та надання відповідних рекомендацій щодо них. І все це задля реалізації головного пріоритету, спільної для всіх правників мети – забезпечення реалізації принципу верховенства права, захисту прав людини та ефективного застосування норми права.

— Як Ви оцінюєте перші результати діяльності Комітету за Вашого керівництва?

— Позитивно. Було проведено чимало професійних заходів, проаналізовано законопроєкти та надані до них відповідні рекомендації.

Найголовніше, такими заходами, як онлайн-зустріч із вченими Романом Мельником та Станіславом Шевчуком, був покладений старт великій ланці роботи. Роботи, яка спрямована на поєднання науки та практики. Я переконаний, що саме така єдність, синхронізація, під час дослідження тієї чи іншої професійної теми, дозволяє подивитися на питання з різних кутів. А, надалі, максимально ефективно вирішувати складні правові питання.

Я завжди наголошував на тому, що Комітет повинен, в тому числі, бути майданчиком для обговорення, відкритим для всіх профорганізацій та юрфірм. Для всіх правників, науковців і юристів.

До цього, власне, і прагне, у своїй діяльності Комітет, запрошуючи до обговорення правових питань різних фахівців. 

— Які плани на майбутнє в контексті подальшої діяльності Комітету?

— Дуже амбітні! Ми будемо продовжувати аналітику законодавчих ініціатив, готувати до них свої зауваження та рекомендації. Та плануємо ми це робити ще активніше.

Ми будемо збільшувати кількість професійних заходів. Плануємо залучати до них ще більше фахівців із різних організацій, науковців, тим самим утверджувати статус Комітету, як майданчика для обговорення правових питань.

Ми започаткували новий формат заходів – онлайн-інтерв’ю. Така ідея та її втілення мені, особисто, дуже подобається!

Тож, наразі, в мене є бажання взяти інтерв’ю (однак вже із професійною апаратурою, наживо) у всіх видатних як вчених-адміністративістів, вчених-конституціоналістів, так і у правників-практиків, які працюють у сфері адміністративного та конституційного права. Ну, наскільки це можливо /посміхається/.

Комітет готовий до нових звершень та підкорення нових вершин. Ми завжди відкриті для всіх професіоналів у сфері конституційного права, адміністративного права та прав людини!

А тепер, до підсумків

Проаналізовані Комітетом законопроєкти & підготовлені правові позиції

1. Законопроєкт «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо розширення можливостей самопредставництва органів державної влади, органів влади Автономної Республіки Крим, органів місцевого самоврядування, інших юридичних осіб незалежно від порядку їх створення в суді» (реєстр. № 2261). Позиція – тут.

2. Законопроєкт «Про внесення змін до статті 3 Закону України «Про правонаступництво України» № 2605. Позиція – тут.

3. Законопроєкт «Про внесення змін і доповнень до деяких законів України з метою вдосконалення цивільного законодавства» (реєстр. № 2635). Позиція – тут.

4. Законопроєкт «Про внесення змін до Закону України «Про Конституційний Суд України» щодо посилення незалежності та підвищення ефективності функціонування Конституційного Суду України» (реєстр. №3300). Позиція – тут.

5. Законопроєкт «Про інтерпеляцію» (реєстр. №3499). Позиція – тут.  

Експертна аналітика від Голови Комітету

1. Про конституційний процес у 2019 році;

2. «Кожен має право на помилку. Або ні?»;

3. «Таємниці Кодексу про адмінправопорушення» або чому він потребує системних змін;

4. Про висновки Венеційської комісії & шляхи запобігання неправильного перекладу.

Заходи: all in

1. Вебінар із Олександром Марусяком, експертом з конституційного права Центру політико-правових реформ, доктор філософії з галузі «Право», на тему «Ризики неправильного перекладу висновків Венеціанської комісії».

2. Онлайн зустріч із вченим-адміністративістом Романом Мельником (д.ю.н, проф., завідувач кафедрою адміністративного права, директор Наукового центру німецького права юридичного факультету КНУ ім. Т. Г. Шевченка, член науково-консультативної ради при ВС). 

3. Вебінар із Олександром Марусяком на тему «Питання внесення змін до Конституції України».

4. Онлайн-зустріч із вченим-конституціоналістом Станіславом Шевчуком (д.ю.н., професор кафедри загальнотеоретичного правознавства та публічного права факультету правничих наук НаУКМА, член-кореспондент НАПрН України, суддя ad hoc ЄСПЛ від України (2009—2012 рр.), 10-й Голова КСУ (2018-2019 рр.).

Committee news

Do you have an interesting idea for an event?