Правники вимагають доопрацювати законопроєкт «Про інтерпеляцію»

КИЇВ – 25 травня 2020 року. Комітет АПУ з питань з конституційного права, адміністративного права та прав людини направив відкрите звернення Членам Комітету Верховної Ради України з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування з вимогою доопрацювати законопроєкт «Про інтерпеляцію» №3499.

Детально проаналізувавши проєкт закону, експерти Комітету наголосили на необхідності конкретизувати підстави інтерпеляції, задля недопущення зловживань з боку ВРУ та збереження реального розподілу влади. Так, вони надали низку зауважень для подальшого його вдосконалення. Серед них йдеться про необхідність уточнення таких підстав:

1. «Рішення, дія чи бездіяльність члена Кабміну, внаслідок якої може бути порушено права та інтереси іноземної держави». Формулювання, на думку правників Комітету, виглядає дивно, особливо з огляду на те, що основним завданням міністра є виконання Програми діяльності Кабміну, формування та реалізація державної політики.

Правники нагадали, що підстави інтерпеляції повинні бути конкретизовані та виходити саме з завдань та обов’язків міністра. Так, вони пропонують формулювання «невиконання членом Кабміну Програми діяльності уряду».

2. Ст. 11 проєкту закону «Про інтерпеляцію», за словами правників, має бути сформульована таким чином, щоб ВРУ приймала рішення про звільнення члена Кабміну без відповідних подань, як з боку Прем’єр-міністра, так і з боку Президента України:

«На нашу думку, за текстом законопроєкту більш доречним виглядало б вживання поняття «члени Кабінету Міністрів України» замість поняття «окремі члени Кабінету Міністрів України»,  йдеться в тексті звернення.

З повним текстом відкритого звернення можна ознайомитися за посиланням.

Committee news

Do you have an interesting idea for an event?