Комітети АПУ закликають внести зміни до законопроєкту про вдосконалення цивільного законодавства

КИЇВ – 03 лютого 2020 року. Експерти Комітету АПУ з конституційного права, адміністративного права та прав людини, а також Комітету АПУ з цивільного, сімейного та спадкового права направили відкрите звернення членам комітету Верховної Ради України з питань економічного розвитку щодо законопроєкту «Про внесення змін і доповнень до деяких законів України з метою вдосконалення цивільного законодавства» (реєстр. № 2635).

Експерти Комітету виокремили низку ризиків та загроз, які можуть виникнути після декодифікації чинних нормативно-правових актів, а саме, щодо:

1. Термінології;

2. Організаційно-правових форм;

3. Строків позовної давності.

Правники наголосили, що з метою мінімізації ризиків, пов’язаних із появою прогалин у законодавстві, доцільним є здійснення декодифікації ГК України у три етапи, а саме:

1. Визначення норм, які підлягають збереженню та подальше перенесення їх до інших нормативно-правових актів, у тому числі до ЦК України;

2. Безпосереднє перенесення таких норм;

3. Визнання таким, що втратив чинність Господарського Кодексу України.

«Прийняття ж законопроєкту № 2635 у запропонованій редакції містить приховані ризики, які, в тому числі, можуть ускладнити розмежування юрисдикції господарських судів від цивільних та призвести до появи прогалин у врегулюванні певного кола суспільних відносин», — йдеться у відкритому зверненні.

Детальніше з текстом відкритого звернення можна ознайомитися за посиланням.

 

Committee news

Do you have an interesting idea for an event?