Комітет АПУ вимагає доопрацювання законопроєкту № 2605

КИЇВ  27 грудня 2019 року. Комітет АПУ з конституційного права, адміністративного права та прав людини (далі  Комітет АПУ), звернувся до членів Комітету Верховної Ради України з питань правової політики з проханням повернути проєкт Закону «Про внесення змін до статті 3 Закону України «Про правонаступництво України» № 2605 на доопрацювання.

Законопроєктом запропоновано встановити, що закони та інші акти органів державної влади і управління Союзу РСР та Української РСР не діють на території України. Винятками є:

— Декларація про державний суверенітет України від 16 липня 1990 р.;

— Акт проголошення незалежності України від 24 серпня 1991 р.;

— акти, що стосуються Криму, адміністративно-територіального устрою України та державного кордону України;

— акти, що стосуються членства Української РСР в міжнародних організаціях;

— акти, якими надано згоду на обов’язковість міжнародних договорів, укладених Союзом РСР або Українською РСР;

— акти організаційно-розпорядчого характеру та індивідуальних актів.

Разом з тим правники звернули увагу на наявність низки суттєвих ризиків, які несуть запропоновані законопроєктом положення. Скасування всього масиву актів УРСР та СРСР, чинних наразі, за їх словами, може призвести до появи прогалин у законодавстві. Наприклад, прийняття на заміну Житловому кодексу Української РСР оновлених кодексів до 1 листопада не є гарантованим, що може призвести до неможливості реалізації та захисту прав людини.

Натомість, вони запропонували менш ризикований підхід – визнати нечинними закони СРСР та УРСР саме внаслідок прийняття нових законів на заміну:

«Іншим підходом є прийняття акту про визнання такими, що втратили чинність конкретно визначені акти УРСР, СРСР. У такому випадку, перелік таких актів є зрозумілим і ймовірність появи прогалин зводиться до мінімуму, якщо і зовсім не зникає»,  йдеться у відкритому зверненні.

Детальніше з текстом звернення можна ознайомитися за посиланням.

Committee news

Do you have an interesting idea for an event?