Юристи: розрив між практикою приватних та державних виконавців є проблемою

КИЇВ — 25 вересня 2019 року. Перші приватні виконавці з’явилися в Україні у 2017 році. За статистикою, приватні виконавці є втричі ефективнішими, ніж їхні колеги з державного сектора. Деякі приватні виконавці повідомили про успішне виконання майже 83% справ, що надійшли їм на розгляд.

Українські правники позитивно оцінюють впровадження інституту приватних виконавців, та однією з проблем змішаної системи називають саме розмежування повноважень між приватними та державними виконавцями. 

Виконання судових рішень, не зважаючи на низку змін процедури та запровадження інституту приватних виконавців, усе ще залишається проблемним етапом судового провадження. Тому Комітет АПУ з конкурсного права взяв участь в обговоренні пропозицій щодо змін до законодавства про виконання судових рішень разом із Проектом ЄС «Право-Justice» із залученням приватних виконавців.

Серед іншого, обговорювалися пропозиції об’єднати два закони в один, які регулюють повноваження приватних та державних виконавців, розширити коло рішень, які можуть виконувати приватні виконавці та самостійно стягувати штрафи. Також говорили про скасування інституту понятих.

Committee news

Do you have an interesting idea for an event?