Комітет АПУ розпочав напрацювання чіткої позиції щодо референдумів в Україні

КИЇВ — 04 липня 2019 року. За ініціативи Комітету АПУ з конституційного права, адміністративного права та прав людини відбулася відкрита зустріч із депутатом парламенту Нідерландів, доктором Сібе Шаапом.

Модерував зустріч Вадим Галайчук, заступник Голови Комітету з конституційного права, адміністративного права та прав людини.

Під час засідання були обговорені питання переваг і ризиків референдумів та інших форм прямого народовладдя для розвитку демократії.

Учасники круглого столу підкреслили, що після визнання 26 квітня 2018 року Конституційним Судом України ЗУ «Про всеукраїнський референдум» неконституційним утворилася законодавча прогалина в питаннях регулювання порядку проведення в країні референдумів.

Експерти зазначили: ситуація небезпечна тим, що робить можливими політичні маніпуляції і спроби проведення референдумів без належного законодавчого підґрунтя.

Про небезпеку таких політичних маніпуляцій у питаннях проведення референдумів говорили іноземні гості відкритої зустрічі — член парламенту Нідерландів Сібе Шааб та професор Мельнбурзького університету Томас Ройтер, які на прикладі референдумів у Великобританії та Нідерландах продемонстрували, як політики, підмінюючи поняття, маніпулювали думкою народу в цілях політичної боротьби.

Учасники круглого столу проаналізували нормативну базу, що регулює питання проведення референдумів, законопроєкти, що знаходяться на розгляді в парламенті, і визначили необхідність негайного розгляду цих законопроєктів, особливо тих, що стосуються проведення всеукраїнського референдуму за народною ініціативою.

Учасників зацікавили ідеї іноземних гостей щодо проведення «коригуючих» референдумів, під час яких прийняті законопроекти коригуються відповідно до висловленої народом думки.

За результатами круглого столу було вирішено продовжувати обговорення цих питань задля напрацювання чіткої позиції АПУ щодо референдумів в Україні.  

Ми нагадуємо, що Асоціація правників України проводить онлайн-трансляції всіх засідань комітетів для членів регіональних відділень. Якщо Ви бажаєте отримати доступ до перегляду відео, будь ласка, надішліть посилання на Вашу сторінку в мережі «Фейсбук» на адресу електронної пошти: amaksimov@uba.ua.

Committee news

Do you have an interesting idea for an event?