Позачергове засідання Комітету з конкурсного права: «Чому приватних виконавців карають за виконання судових рішень?»

КИЇВ — 21 січня 2019 року. Відбулося позачергове засідання Комітету АПУ з конкурсного права у зв’язку із запровадженням постійного моніторингу дотримання принципу верховенства права Дисциплінарною комісією приватних виконавців.

Під час заходу обговорили кризову ситуацію, що склалася у зв’язку з притягненням приватних виконавців до дисциплінарної відповідальності за виконання судових рішень.

Ірина Сербін, Голова Комітету з конкурсного права, порушила питання, що сьогодні турбує багатьох правників України: «Чому приватних виконавців карають за виконання судових рішень?».

«Ми хочемо обговорити складну тему, що склалася з виконанням судових рішень в Україні. Комітет АПУ тримав руку на пульсі подій, коли юристів позбавляли статусу приватних виконавців. Згадую, як відбувався законодавчий процес, скільки було вкладено зусиль та як хотілося, аби реформа системи виконання судових рішень кардинально змінила ситуацію в країні. Але не так склалося, як гадалося. Обурює ще й те, що позиція Асоціації приватних виконавців України щодо цієї ситуації є більш ніж неправильною», — зауважила пані Ірина.

Андрій Авторгов та Іван Жаботинський  обурені правники, які були позбавлені статусу приватних виконавців, розповіли присутнім, як усе відбувалося.

Руслан Сидорович, народний депутат України, висловив свою думку щодо цього: «Однією з причин наших проблем є недостатня кількість приватних виконавців на ринку. Юридична спільнота має звертатися до Мін’юсту з проханням відкрити «шлюз»: допоки ми не матимемо вдосталь юристів із різних галузей, то позитивного результату не буде. Наголошую на тому, що це моя особиста думка, з якою я апелюю до Мін’юсту».

Комітет з конкурсного права запропонував створити координаційну раду з моніторингу дотримання принципу верховенства права Дисциплінарною комісією приватних виконавців.

Committee news

Do you have an interesting idea for an event?