У жовтні Верховна Рада може ухвалити Кодекс з процедур банкрутства

КИЇВ — 19 вересня 2018 року. Фінальне обговорення Кодексу України з процедур банкрутства, який Верховна Рада має прийняти в другому читанні, 19 вересня провів Комітет Верховної Ради України з питань економічної політики спільно з Асоціацією правників України, Центром комерційного права, Міністерством юстиції України, Всеукраїнською самоврядною організацією фахівців конкурсного процесу, Проектом ЄС «Право-Justice», Незалежною асоціацією банків України, Світовим банком, Міжнародним валютним фондом, та іншими партнерами. Обговоренню присвятили Міжнародну конференцію «Реформування системи банкрутства в Україні з огляду на кращі світові практики – детонатор інвестиційного буму та економічного прориву».

Кодекс, зокрема, містить інноваційні поняття, такі як банкрутство фізичної особи. Законодавець ставить його в один ряд з поняттям банкрутства юридичних осіб та підприємств. Серед новацій кодексу експерти також виокремили спрощення доступу до процедур, збільшення можливостей для санації та створення ефективних механізмів позасудового врегулювання, об’єднання мирової угоди та санації в єдину процедуру, покращення умов участі у процедурах банкрутства кредиторів та підвищення рівня захищеності їхніх прав, значне скорочення строків розгляду справ.

Варто зазначити, що до підготовки законопроекту долучилися представники експертного середовища, міжнародних організацій та громадянського суспільства. Загалом конференція зібрала більше 140 активних учасників і стала одним з найбільших майданчиків для публічного обговорення Кодексу з процедур банкрутства.

Активну участь у процесі створення Кодексу взяли члени Асоціації правників України, зокрема, член Правління АПУ Юліан Хорунжий на конференції виступив у Секції “Перспективи запровадження інституту банкрутства фізичних осіб”. Голова Комітету конкурсного права АПУ Ірина Сербін разом із заступником Владиславом Філатовим взяли участь у панельній дискусії “Пошук оптимальної моделі саморегулювання професії арбітражних керуючих та стандарти професії”.

Наразі законопроект, розглянутий і прийнятий 20 березня у першому читанні, готується до другого читання.

Народний депутат України Андрій Іванчук зазначає: «До другого читання Проект Кодексу було суттєво доповнено, а також покращено його рівень як ідеологічно, так і з законотворчої точки зору. Структура Кодексу в процесі роботи повністю перероблена – тепер замість двох книг Кодекс складається з чотирьох. Вперше на рівні законодавства нам вдалося узгодити позиції різних суб’єктів права законодавчої ініціативи щодо такого болючого для суспільства питання, як банкрутство фізичних осіб. Також проект Кодексу отримав підтримку з боку МВФ, Світового банку, НБУ, банківської спільноти, арбітражних керуючих, представників експертного середовища. Що дає Україні прийняття Кодексу?

- дозволить підвищити ефективність процедур банкрутства 

- покращить бізнес-клімат, що сприятиме відновленню платоспроможності українських підприємств та залученню інвестицій в економіку.

- ухвалення змін в корпоративному банкрутстві дасть Україні можливість суттєво піднятися в рейтингу Doing Business за компонентом "Вирішення неплатоспроможності" та у загальному рейтингу».

За прогнозами нардепа,  вже у жовтні на другому пленарному тижні Верховна Рада може ухвалити Кодекс з процедур банкрутства.

Народний депутат Руслан Сидорович після заходу зазначив наступне: «Моя реакція за наслідками проведеної конференції на слова юридичної, банківської спільноти, арбітражних керуючих, представників МВФ, Світового банку (попри конструктивні зауваження), що Кодекс з питань банкрутства (неплатоспроможності) таки треба приймати!». Також Руслан Сидорович закликав підтримати Кодекс процедур банкрутства всій активній спільності.

Комітет з конкурсного права Асоціації правників України вдячний всім за участь у заході, «тримає руку на пульсі» всіх невідворотних змін в сфері неплатоспроможності та банкрутства і чекає на прийняття Кодексу з  питань неплатоспроможності.

Ознайомитися з законопроектом № 8060 можна тут.

 

Committee news

Do you have an interesting idea for an event?