Діяльність арбітражних керуючих. Погляд Мін’юсту

КИЇВ — 12 червня 2018 року. Асоціація правників України провела круглий стіл, присвячений обговоренню актуальних питань діяльності Дисциплінарної комісії арбітражних керуючих Міністерства юстиції України. Організаторами заходу виступили Комітет з конкурсного права Асоціації правників України спільно з членами Дисциплінарної комісії арбітражних керуючих Міністерства юстиції України.

Як зазначили в Комітеті, в Україні триває реформа системи банкрутства, яка лежить у двох площинах: 1) внесення змін до законодавства про банкрутство — прийнято в першому читанні Кодекс процедур банкрутства; 2) формування належної практики правозастосування. Обидва ці вектора мають спільну мету — підвищення ефективності процедур банкрутства.

Важливу роль у формуванні належної практики правозастосування та забезпеченні ефективного використання законодавства про банкрутство грають ключові гравці в цих процедурах — арбітражні керуючі. Від рівня їх професіоналізму, досвіду, морально-ділових якостей багато в чому залежить ефективність процедур банкрутства.

Контроль за їх діяльністю здійснює Дисциплінарна комісія арбітражних керуючих Міністерства юстиції України, яка була обрана понад три роки тому.

25 березня 2017 року під егідою Комітету з конкурсного права Асоціації правників України відбувся безпрецедентний захід — перший круглий стіл «Робота Дисциплінарної комісії арбітражних керуючих Міністерства юстиції України», де було відверто обговорено найактуальніші питання сфери банкрутства, що виникають в ході контролю за діяльності арбітражних керуючих, а кожен бажаючий мав змогу поставити питання членам Дисциплінарної комісії.

Сьогодні відбувся третій подібний круглий стіл, у роботі якого брали участь Ірина Сербін, Голова Комітету з конкурсного права Асоціації правників України, партнер Ario Law Firm, Юліан Хорунжий, член Правління Асоціації правників України, партнер Ario Law Firm, Юрій Моісеєв, секретар Дисциплінарної комісії арбітражних керуючих при Міністерстві юстиції України, директор Департаменту з питань судової роботи та банкрутства Міністерства юстиції України, Сергій Донков, член Дисциплінарної комісії арбітражних керуючих при Міністерстві юстиції України; віце-президент ГО «Всеукраїнська самоврядна організація фахівців конкурсного процесу», Владислав Філатов, член Дисциплінарної комісії арбітражних керуючих при Міністерстві юстиції України; віце-президент ГО «Всеукраїнська самоврядна організація фахівців конкурсного процесу»; заступник Голови Комітету з конкурсного права Асоціації правників України, партнер АО «АК «Соколовський і Партнери», Ігор Ніколаєв, член Дисциплінарної комісії арбітражних керуючих при Міністерстві юстиції України; віце-президент ГО «Всеукраїнська самоврядна організація фахівців конкурсного процесу»; юридичний радник Центру комерційного права, Микола Занько,член Дисциплінарної комісії арбітражних керуючих при Міністерстві юстиції України; голова правління ГО «Всеукраїнська асоціація арбітражних керуючих», Олексій Воронько, член Ради ВСРО «Асоціація антикризового менеджменту», Олена Єрмолова,член Комітету з питань захисту прав кредиторів Незалежної асоціації банків України, та багато інших.

Учасники обговорили державну політику Міністерства юстиції України у сфері банкрутства, системні помилки, які допускаються арбітражними керуючими під час здійснення повноважень у процедурах банкрутства, та інші актуальні питання діяльності Дисциплінарної комісії арбітражних керуючих.

Юрій Моісеєв навів статистичні дані щодо кількості виданих та анульованих свідоцтв та зазначив, що на сьогодні зі 100 заявників 75 отримують свідоцтво. Це високий показник, але з часом він коригуватиметься. Доповідач звернув увагу на зменшення надходження скарг на дії арбітражних керуючих та навів приклади найбільш характерних порушень, за які арбітражні керуючі притягуються до відповідальності.

Серед питань, які обговорили учасники, були і дії інших учасників процедури банкрутства. Владислав Філатов навів приклади бездіяльності кредиторів та порадив їм, перш ніж звертатися у Дисциплінарну комісію, брати активну участь у справах.

Ірина Сербін озвучила пропозицію розглядати АПУ як незалежну платформу для комунікації координаційної ради саморегулівних організацій арбітражних керуючих.

Долучайтеся до заходів АПУ, ми обговорюємо лише актуальні та цікаві теми. Слідкуйте за нашими анонсами на сайті АПУ та ФБ-сторінці.

Відеозапис круглого столу можна переглянути за посиланням.

Committee news

Do you have an interesting idea for an event?