Кодекс з процедур банкрутства: фахова дискусія

КИЇВ — 28 березня 2018 року. Комітет з конкурсного права АПУ провів відкрите засідання Ради Комітету, на якому обговорили положення Кодексу України з процедур банкрутства в межах підготовки його до другого читання.

20.03.2018 року відбулася довгоочікувана подія — прийнято в першому читанні Кодекс України з процедур банкрутства. Представники АПУ та Незалежної асоціації банків України (НАБУ) є членами робочої групи з розробки цього Кодексу та брали активну участь в обговоренні та висловленні правових позицій при підготовці законопроекту.

Сьогодні Комітет зібрав фахівців у галузі конкурсного права, щоб обговорити основні принципові положення проекту та поділитися власним досвідом та висновками щодо їх викладу.

З вітальним словом до гостей звернулась Ірина Сербін, голова Комітету з конкурсного права Асоціації правників України, партнер Ario Law Firm, подякувавши партнерам та співорганізаторам — НАБУ — та представивши гостей, серед яких: Юліан Хорунжий, член Правління Асоціації правників України, партнер Ario Law Firm, Руслан Сидорович, народний депутат, Шанда ДеЛонг, старший радник юридичного департаменту МВФ, В’ячеслав Джунь, суддя Конституційного суду України у відставці, доктор юридичних наук; член Ради Комітету з конкурсного права Асоціації правників України, Олександр Бірюков, Президент ГО «Всеукраїнська самоврядна організація фахівців конкурсного процесу», Юрій Моісеєв, директор Департаменту з питань судової роботи та банкрутства Міністерства юстиції України, Інна Богатих,Незалежна асоціація банків України, Сергій Донков, член Дисциплінарної комісії арбітражних керуючих при Міністерстві юстиції України; віце-президент ГО «ВСРО ФКП», Владислав Філатов, член Дисциплінарної комісії арбітражних керуючих при Міністерстві юстиції України; віце-президент ГО «ВСРО ФКП», Євгеній Пистогов, ProZorro.Sale, Микола Писанчин, заступник генерального директора з юридичних питань ДП «СЕТАМ», Анатолій В’язовченко,голова Національної профспілки арбітражних керуючих України, та багато інших.

Почали дискусію з обговорення питань оплати послуг арбітражних керуючих. Руслан Сидорович зауважив, що незалежність арбітражного керуючого залежить від належного рівня оплати його послуг. Він звернув увагу на важливість заснування саморегулівної організації та як модель запропонував Асоціацію приватних виконавців.

Сергій Боярчуков, член Ради ВСРО «Асоціація антикризового менеджменту», керуючий партнер ЮК «Алексєєв, Боярчуков та партнери», висловив думку, що формат success fee має суттєві недоліки, та запропонував передбачити компенсацію витрат керуючого за рахунок коштів від продажу майна боржника.

Дискутуючи щодо проектних положень про особливості провадження у справах про банкрутство, В’ячеслав Джунь звернув увагу присутніх: «не можна провадження у справах про банкрутство і цей інститут загалом відривати від загального процесу. Таке провадження має бути частиною цивільного або господарського процесу». Також він вважає, що є сенс розпочинати дороговартісну процедуру банкрутства лише тоді, коли є конкурс кредиторів і обмежений ресурс боржника. Якщо ж майна боржника вистачає, можна просто виплатити борги кредиторам у порядку черги.

При обговоренні торгів при продажу майна боржника Руслан Сидорович озвучив позицію деяких депутатів, яка полягає в тому, щоб зробити повний доступ до торгів усім бажаючим.

Відкрите обговорення законопроекту відбувалось у атмосфері конструктивної дискусії, під час якої учасники мали змогу вільно та аргументовано висловлювати свої позиції. Рада Комітету врахує їх при підготовці проекту Кодексу процедур банкрутства до другого читання. Асоціація правників України висловлює вдячність усім учасникам та гостям засідання і запрошує усіх зацікавлених долучатися до заходів АПУ.

Committee news

Do you have an interesting idea for an event?