Комітети АПУ пропонують підвищити ефективність процедур банкрутства

КИЇВ — 27 березня 2018 року. Комітет АПУ з конкурсного права та Комітет АПУ з податкового та митного права звернулися до Голови Комітету Верховної Ради України з питань економічної політики Андрія Іванчука з проханням розглянути законопроект «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо підвищення ефективності процедур банкрутства» та врахувати запропоновані положення під час реалізації законопроектної функції Комітету Верховної Ради України з питань економічної політики.  

На думку авторів пропозицій, існуюче застосування процедур банкрутства здійснюється, зокрема, без урахування положень податкового законодавства, що дозволяє боржникам і кредиторам не обліковувати свої зобов’язання по податкам і зборам, які виникають після порушення справи про банкрутство або у процедурі ліквідації.

Також за діючого оподаткування процедура продажу майна перешкоджає продажу майна боржника за найвищою ціною і не забезпечує надійну захищеність прав покупця. Наслідком, як стверджують розробники, є низька ефективність процедур банкрутства.

Тому з метою захисту прав кредиторів та вдосконалення процедури продажу майна боржника автори пропозицій підготували зміни до пункту 46 підрозділу 2 розділу ХХ ПКУ, якими пропонується звільнити від оподаткування ПДВ операції платника податку — боржника з постачання товарів для цілей погашення його заборгованості перед кредиторами відповідно до плану санації до відкриття провадження (проваджень) у справі про банкрутство, а також у судових процедурах банкрутства: санації (відновлення платоспроможності) боржника і ліквідації банкрута.

Такий підхід, на думку авторів, дозволить, з одного боку, забезпечити належний рівень захисту прав покупців, а з іншого — убезпечить від виникнення додаткових зобов’язань у боржника, які унеможливлюють відновлення його платоспроможності.

Як зазначають автори законопроекту у пояснювальній записці, «зміни до п. 46 підрозділу 2 розділу ХХ ПКУ головним чином спрямовані на те, щоб встановити єдиний виняток із загального правила про оподаткування постачання, коли боржник знаходиться в спеціальному статусі, і продаж майна направлений на задоволення вимог кредиторів».

Асоціація правників України просить розглянути проект законодавчого акту та врахувати запропоновані положення під час реалізації законопроектної функції Комітету Верховної Ради України з питань економічної політики.

Committee news

Do you have an interesting idea for an event?