Комітети АПУ пропонують підвищити ефективність процедур банкрутства

КИЇВ — 27 березня 2018 року. Комітет АПУ з конкурсного права та Комітет АПУ з податкового та митного права звернулися до Голови Комітету Верховної Ради України з питань економічної політики Андрія Іванчука з проханням розглянути законопроект «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо підвищення ефективності процедур банкрутства» та врахувати запропоновані положення під час реалізації законопроектної функції Комітету Верховної Ради України з питань економічної політики.  

На думку авторів пропозицій, існуюче застосування процедур банкрутства здійснюється, зокрема, без урахування положень податкового законодавства, що дозволяє боржникам і кредиторам не обліковувати свої зобов’язання по податкам і зборам, які виникають після порушення справи про банкрутство або у процедурі ліквідації.

Також за діючого оподаткування процедура продажу майна перешкоджає продажу майна боржника за найвищою ціною і не забезпечує надійну захищеність прав покупця. Наслідком, як стверджують розробники, є низька ефективність процедур банкрутства.

Тому з метою захисту прав кредиторів та вдосконалення процедури продажу майна боржника автори пропозицій підготували зміни до пункту 46 підрозділу 2 розділу ХХ ПКУ, якими пропонується звільнити від оподаткування ПДВ операції платника податку — боржника з постачання товарів для цілей погашення його заборгованості перед кредиторами відповідно до плану санації до відкриття провадження (проваджень) у справі про банкрутство, а також у судових процедурах банкрутства: санації (відновлення платоспроможності) боржника і ліквідації банкрута.

Такий підхід, на думку авторів, дозволить, з одного боку, забезпечити належний рівень захисту прав покупців, а з іншого — убезпечить від виникнення додаткових зобов’язань у боржника, які унеможливлюють відновлення його платоспроможності.

Як зазначають автори законопроекту у пояснювальній записці, «зміни до п. 46 підрозділу 2 розділу ХХ ПКУ головним чином спрямовані на те, щоб встановити єдиний виняток із загального правила про оподаткування постачання, коли боржник знаходиться в спеціальному статусі, і продаж майна направлений на задоволення вимог кредиторів».

Асоціація правників України просить розглянути проект законодавчого акту та врахувати запропоновані положення під час реалізації законопроектної функції Комітету Верховної Ради України з питань економічної політики.

Committee News

Join the UBA

Keep up to date with the latest news from the Ukrainian Bar Association. Gain access to the useful information and educational opportunities. We will be happy to advise you and provide all the necessary support.