Проект Закону України «Про Конституційний Суд України»: громадське обговорення

КИЇВ — 13 грудня 2016 року. Комітет Асоціації правників України з конституційного права, адміністративного права та прав людини ініціює громадське обговорення проекту Закону України «Про Конституційний Суд України» (реєст. № 5336-1), внесеного народними депутатами України на розгляд Парламенту 17 листопада цього року та визначеного Президентом України як невідкладний.

Як відомо, зазначений законопроект був розроблений Радою з питань судової реформи при Президентові України. У пояснювальній записці до законопроекту зазначено, що метою прийняття Закону, що пропонується, є врегулювання на законодавчому рівні правовідносин щодо порядку організації та діяльності Конституційного Суду України, статусу суддів Конституційного Суду України, підстав і порядку звернення до Суду, процедури розгляду ним справ і виконання рішень Суду, а також ефективне функціонування інституту конституційної скарги.

6 грудня цього року зазначений законопроект (разом з іншим альтернативним законопроектом реєстр. № 5336)  було включено до порядку денного сесії Верховної Ради України.

Венеціанською комісією на пленарній сесії, яка відбулася 9 — 10 грудня цього року, прийнято Висновок щодо проекту Закону України «Про Конституційний Суд України». З текстом Висновку Венеціанської комісії, оприлюдненого вчора, Ви можете ознайомитися за посиланням.

Враховуючи важливість належного законодавчого врегулювання питань конституційної юрисдикції після внесення змін до Конституції України в цій частині, на базі Комітету АПУ з конституційного права, адміністративного права та прав людини готується позиція щодо поданих законопроектів.

Якщо у Вас є зауваження та пропозиції до проектів Законів України «Про Конституційний Суд України» (реєстр. № 5336, 5336-1), а також своя позиція щодо законопроектів реєстр. №№ 5336 та 5336-1, просимо до 14:00 16 грудня цього року надсилати їх на адресу: komitet@uba.ua.

З метою зручності опрацювання поданих пропозицій та зауважень будемо вдячні, якщо Ви викладатимете їх у стислій формі за форматом: «запропонований проектом підхід або положення законопроекту — пропозиція чи зауваження».

Дякуємо за співпрацю!

Committee news

Do you have an interesting idea for an event?