АПУ вітає переможців ІІІ Всеукраїнських студентських змагань з конституційного правосуддя

ЛЬВІВ – 10 жовтня 2016 року. Асоціація правників України підтримала проведення ІІІ Всеукраїнських студентських змагань з конституційного правосуддя, які традиційно (вже третій рік поспіль) проводяться Юридичним факультетом Львівського національного університету імені Івана Франка, Центром конституційних ініціатив за підтримки Конституційного Суду України та Міжнародного фонду «Відродження».  

Цього року змагання відбулися у Львові в День юриста за cприяння АПУ та за участю представників Комітету АПУ з питань конституційного права, адміністративного права та прав людини.

У фінальному етапі змагань 16 команд з юридичних факультетів Києва, Харкова, Львова, Ужгорода, Чернівців та Одеси взяли участь у дебатах з конституційного правосуддя.

Дебати відбувалися щодо найбільш актуальних суспільних і правових питань. Серед заданих студентам тем — як суто правові (можливість запровадження додаткових підстав для звернення з конституційною скаргою, підстава обмеження права голосу на місцевих виборах), так і суспільно резонансні (право на вільне володіння зброєю, створення умов навчання для дітей з особливими потребами, дозвіл/заборона переривання вагітності).

Оцінювали розуміння конституційних питань молодих конституціоналістів судді Конституційного Суду України, науковці, інші провідні фахівці в галузі конституційного права.    

Тріумфаторами цьогорічних змагань стала команда студентів Київського національного університету ім. Т. Шевченка BonaFides. Переможці отримали можливість пройти стажування в Конституційному Суді України.

«Студенти, які взяли участь у дебатах цього року, підтвердили, що сучасна молодь не лише володіє певними знаннями з конституційного права, а й несе в собі розуміння правових цінностей. Переможцем стала команда, що змогла поєднати знання конституційних норм, усвідомлення права та мистецтво дебатів,» — коментує змагання член жюрі змагань Альона Шуліма, голова Комітету АПУ з питань конституційного права, адміністративного права та прав людини, заслужений юрист України. Приємно також, що серед учасників змагань були члени Ліги студентів АПУ.

Комітет АПУ з питань конституційного права, адміністративного права та прав людини щиро дякує Сергію Різнику, члену Ради Комітету, Голові Центру конституційних ініціатив, доценту кафедри конституційного права ЛНУ ім. І. Франка, к.ю.н. за ініціативу, організацію та проведення заходу.

З додатковою інформацією про захід можна ознайомитися на сайті ЛНУ ім. Івана Франка, а також у відео-ролику ЗМІ.

Committee news

Do you have an interesting idea for an event?