Реформування системи виконавчого провадження в Україні: обговорення в Дніпрі

ДНІПРО — 04 жовтня 2016 року. Відділення АПУ в Дніпропетровській області спільно із Міністерством юстиції України, Проектом ЄС «Підтримка реформ у сфері юстиції в Україні», Дніпропетровською обласною державною адміністрацією, Радою адвокатів Дніпропетровської області та Дніпропетровським підрозділом ВГО «Асоціація адміністративних суддів» провело круглий стіл, присвячений обговоренню реформування системи виконавчого провадження в Україні. У заході взяли участь представники суддівського корпусу, регіональних органів юстиції, адвокатури, а також експерти в галузі права.

З вітальною промовою до учасників заходу звернулися: Олексій Савчук, голова Відділення АПУ в Дніпропетровській області, Володимир Юрченко, заступник голови Дніпропетровської обласної державної адміністрації, Роман Голобутовський, голова Дніпропетровського підрозділу Всеукраїнської громадської організації «Асоціація адміністративних суддів», та Довидас Віткаускас, координатор Проекту ЄС «Підтримка реформ у сфері юстиції в Україні».

Під час проведення круглого столу Костянтин Сілкін, перший заступник директора Департаменту державної виконавчої служби Міністерства юстиції України, Катілін Попов, експерт Проекту ЄС «Підтримка реформ у сфері юстиції в Україні», та ДовидасВіткаускас, координатор Проекту ЄС «Підтримка реформ у сфері юстиції в Україні», розглянули питання, пов’язані з реформуванням системи виконавчого провадження в Україні. Проте одним із ключових питань було запровадження змішаної системи примусового виконання рішень приватними та державними виконавцями. При обговоренні учасники звернули увагу на переваги нової системи:

Переваги для держави:

● Підвищення кількості фактично виконаних рішень.
● Зменшення видатків державного бюджету на фінансування органів ДВС.
● Збільшення доходів державного бюджету за рахунок реалізації майна приватними виконавцями на електронних торгах.
● Збільшення надходжень до державного бюджету за рахунок виконавчого збору.
● Створення додаткових робочих місць.

Переваги для стягувача:

● Надання більш якісних та ефективних послуг завдяки конкуренції.
● Альтернатива державному виконавцю.
● Право вибору приватного виконавця стягувачем у межах виконавчого округу.
● Довіра стягувача до виконавця.
● Скорочення термінів виконання рішень.

Були оголошені результати, які очікуються від реформи. А саме: створення змішаної системи виконання рішень приватними та державними виконавцями, забезпечення реального виконання рішень у розумні строки, запровадження ефективного механізму фінансування діяльності виконавчої служби та приватного виконавця, підвищення мотивації виконавців, зменшення витрат бюджету на утримання органів ДВС та збільшення надходжень до бюджету за рахунок податків приватних виконавців, виконавчого збору, реалізації майна.

Відділення АПУ в Дніпропетровській області висловлює подяку Дніпропетровській ОДА та усім присутнім на круглому столі. 

Також окремо висловлюємо подяку АК «Ассирія» за постійну фінансову підтримку заходів Відділення АПУ в Дніпропетровській області.

Запрошуємо представників юридичної спільноти нашого регіону вступати до Асоціації правників України та брати участь у подібних обговореннях у майбутньому.

Committee news

Стати членом АПУ - надихаючий нетворкінг, експертиза, практичні інструменти для розвитку та інші переваги членства

The UBA web-site uses cookies and other technologies so that we can remember your preferences and find out exactly how you use our web-site. Processing of the given data takes place in accordance with the Regulation on the Processing and Protection of Personal Data of the All-Ukrainian Non-Governmental Organization "Ukrainian Bar Association". For more information about the Regulation please follow the link.
By clicking "YES", you consent to the use of cookies and other technologies when visiting our web-site.
YES