Стан імплементації конституційних змін: коментарі представників АПУ

КИЇВ 12 вересня 2016 року. Минулого тижня Рада з питань судової реформи розпочала «Експертне обговорення основних положень проекту Закону України «Про Конституційний Суд України», напрацьованих Робочою групою з розробки імплементаційного Закону «Про Конституційний Суд України», що працює при Раді з питань судової реформи.  

Перший захід, співорганізаторами якого стала Рада з питань судової реформи та Координатор проектів ОБСЄ в Україні, відбувся 8 вересня 2016 року.

12 вересня експертна дискусія щодо імплементації конституційних змін була продовжена на круглому столі «Конституційний Суд України: імплементація конституційних змін», організованому Центром політико-правових реформ та Реанімаційним пакетом реформ за підтримки спільного проекту ЄС та Ради Європи «Консолідація розробки реформ у сфері юстиції в Україні».

Від Асоціації правників України у заходах взяли участь член Правління АПУ Олександр Ільков, голова Комітету АПУ з питань конституційного права, адміністративного права та прав людини Альона Шуліма та координатор законопроектної роботи Секретаріату АПУ Ярина Удала.

«Вітаючи сам факт початку публічної дискусії щодо основних положень проекту Закону України «Про Конституційний Суд України», експертне обговорення засвідчило наявність низки ризиків, пов’язаних із підготовкою та наступним прийняттям законопроекту», — коментує ситуацію Альона Шуліма.

«Зволікання з оприлюдненням тексту законопроекту (на момент обговорення так і не був наданий) та незначний час, який залишився до 30 вересня — набрання чинності конституційних змін, викликає небезпідставні побоювання щодо чергового прийняття надважливого законопроекту в Парламенті без належного громадського обговорення і, не виключено, з порушенням конституційної та регламентної процедури його розгляду, що є неприпустимим», — вважає голова Комітету.

Під час круглого столу представники АПУ також поінформували учасників про направлення відкритого звернення Асоціації правників України до Конституційного Суду України з необхідністю завершити до 30 вересня розгляд справ за конституційними поданнями та зверненнями громадян, юридичних осіб, органів місцевого самоврядування щодо офіційного тлумачення Конституції та законів України, насамперед тих, щодо яких Конституційним Судом України відкрито конституційне провадження.

Актуальність такого звернення підтверджується позицією представників Робочої групи з розробки імплементаційного Закону «Про Конституційний Суд України», якими пропонується передбачити у законопроекті, що відкриті конституційні провадження за такими поданнями та зверненнями з дня набрання чинності змін до Конституції України підлягають закриттю.

 

Committee News

Do you have an interesting idea for an event?