У Запоріжжі обговорили реформу законодавства про банкрутство

ЗАПОРІЖЖЯ — 31 травня 2016 року. Відбувся такий довгоочікуваний для всієї спільноти захід — круглий стіл для арбітражних керуючих на тему: «Реформа законодавства про банкрутство: формування належної практики арбітражних керуючих».

Організаторами заходу виступили Комітет з конкурсного права Асоціації правників України, Міністерство юстиції України, Головне територіальне управління юстиції у Запорізькій області та Центр комерційного права.

У круглому столі взяли участь: Сергій Авілов, заступник начальника департаменту судової роботи та банкрутства — начальник управління з питань банкрутства Міністерства юстиції України, члени Дисциплінарної комісії арбітражних керуючих Міністерства юстиції України Владислав Філатов та Ігор Ніколаєв, Валентина Данішевська, директор Центру комерційного права, Ірина Сербін, голова Комітету з конкурсного права Асоціації правників України, Андрій Данов, начальник Головного територіального управління юстиції у Запорізькій області, Максим Югаєв, начальник відділу з питань банкрутства Запорізького ГТУЮ, Едуард Гугнін,заступник керівника облдержадміністрації Запорізької області, представник відділу з питань банкрутства Дніпропетровського ГТУЮ, судді господарського суду Запорізької області, які здійснюють судочинство у справах про банкрутство, арбітражні керуючі з різних регіонів України.

На початку засідання Андрій Данов наголосив, що основною метою події з боку організаторів є не лише висвітлення проблемних питань, що виникають у процесі розгляду справ про банкрутство з погляду закону та практики, але й надання арбітражним керуючим максимальної кількості відповідей на поставлені питання. А їх було немало.

Під час круглого столу учасники обговорили актуальні питання, які виникають у практичній діяльності арбітражних керуючих, серед яких: межі дисциплінарної відповідальності арбітражних керуючих; застосування законодавства про банкрутство; продаж майна у процедурі банкрутства шляхом заміщення активів; застосування законодавства про банкрутство, що виникають при реалізації майна боржника; продаж майна банкрута на електронному аукціоні. Також обговорили законодавчі ініціативи щодо удосконалення системи банкрутства. Участь у круглому столі була безкоштовною. Усі учасники отримали сертифікати.

Захід проходив у жвавій обстановці. Усі присутні вступали в яскраву полеміку, наводили приклади з власної практики та намагалися розглянути кожен окремий випадок з багатьох позицій. Навіть після завершення заходу дискусія продовжувалась, і лише близько шостої вечора учасники почали розходитися. Такий непідробний інтерес до події наводить на думку, що подібні заходи мають бути регулярними, саме так зауважив у своїй промові Едуард Гугнін.

На завершення Ірина Сербін запросила всіх присутніх взяти активну участь у ІІ Форумі з конкурсного права Асоціації правників України, що відбудеться 18 листопада 2016 року в м. Києві.

Committee news

Do you have an interesting idea for an event?