У Запоріжжі обговорили реформу законодавства про банкрутство

ЗАПОРІЖЖЯ — 31 травня 2016 року. Відбувся такий довгоочікуваний для всієї спільноти захід — круглий стіл для арбітражних керуючих на тему: «Реформа законодавства про банкрутство: формування належної практики арбітражних керуючих».

Організаторами заходу виступили Комітет з конкурсного права Асоціації правників України, Міністерство юстиції України, Головне територіальне управління юстиції у Запорізькій області та Центр комерційного права.

У круглому столі взяли участь: Сергій Авілов, заступник начальника департаменту судової роботи та банкрутства — начальник управління з питань банкрутства Міністерства юстиції України, члени Дисциплінарної комісії арбітражних керуючих Міністерства юстиції України Владислав Філатов та Ігор Ніколаєв, Валентина Данішевська, директор Центру комерційного права, Ірина Сербін, голова Комітету з конкурсного права Асоціації правників України, Андрій Данов, начальник Головного територіального управління юстиції у Запорізькій області, Максим Югаєв, начальник відділу з питань банкрутства Запорізького ГТУЮ, Едуард Гугнін,заступник керівника облдержадміністрації Запорізької області, представник відділу з питань банкрутства Дніпропетровського ГТУЮ, судді господарського суду Запорізької області, які здійснюють судочинство у справах про банкрутство, арбітражні керуючі з різних регіонів України.

На початку засідання Андрій Данов наголосив, що основною метою події з боку організаторів є не лише висвітлення проблемних питань, що виникають у процесі розгляду справ про банкрутство з погляду закону та практики, але й надання арбітражним керуючим максимальної кількості відповідей на поставлені питання. А їх було немало.

Під час круглого столу учасники обговорили актуальні питання, які виникають у практичній діяльності арбітражних керуючих, серед яких: межі дисциплінарної відповідальності арбітражних керуючих; застосування законодавства про банкрутство; продаж майна у процедурі банкрутства шляхом заміщення активів; застосування законодавства про банкрутство, що виникають при реалізації майна боржника; продаж майна банкрута на електронному аукціоні. Також обговорили законодавчі ініціативи щодо удосконалення системи банкрутства. Участь у круглому столі була безкоштовною. Усі учасники отримали сертифікати.

Захід проходив у жвавій обстановці. Усі присутні вступали в яскраву полеміку, наводили приклади з власної практики та намагалися розглянути кожен окремий випадок з багатьох позицій. Навіть після завершення заходу дискусія продовжувалась, і лише близько шостої вечора учасники почали розходитися. Такий непідробний інтерес до події наводить на думку, що подібні заходи мають бути регулярними, саме так зауважив у своїй промові Едуард Гугнін.

На завершення Ірина Сербін запросила всіх присутніх взяти активну участь у ІІ Форумі з конкурсного права Асоціації правників України, що відбудеться 18 листопада 2016 року в м. Києві.

Committee News

Join the UBA

Keep up to date with the latest news from the Ukrainian Bar Association. Gain access to the useful information and educational opportunities. We will be happy to advise you and provide all the necessary support.