Президент Конституційного суду Грузії Георгій Папуашвілі зустрівся з членами АПУ

КИЇВ — 29 квітня 2016 року. Асоціація правників України (АПУ) провела зустріч із чинним Президентом Конституційного суду Грузії Георгієм Папуашвілі.

Георгій Папуашвілі обіймає посаду очільника Конституційного суду Грузії вже протягом десяти років. До того він був Міністром охорони навколишнього середовища і природних ресурсів Грузії, Міністром юстиції та три роки працював директором програми Верховенства права Open Society-Georgian Foundation у Тбілісі.

На зустрічі з членами Асоціації правників України пан Папуашвілі здійснив екскурс щодо підходів в організації конституційного права та процесу у Грузії та розповів про основні нововведення, які були імплементовані протягом останніх років.

Так, у Грузії кожен громадянин має право сам пред’явити скаргу до Конституційного суду. Якщо громадянин вважає, що його права порушує якийсь закон, він може піти в Конституційний суд. При цьому рішення суду буде стосуватися не тільки заявника, а всіх людей, права яких можуть бути порушені законом.

Цікаво, що у Грузії це право поширюється не лише на громадян, але й на юридичних осіб, іноземців та навіть осіб без громадянства. «За нашою статистикою, 90% скарг — це індивідуальні скарги», — повідомив він. Для того, щоб зробити процес якомога простішим і доступнішим для громадян, були розроблені спеціальні форми для подачі конституційної скарги.

Відповідаючи на запитання колег з Асоціації правників України, Георгій Папуашвілі повідомив, що у Грузії судді щорічно заповнюють електронну форму зі звітом про доходи. І контроль за доброчесністю служителів Феміди здійснює не спеціальний інспектор, а громадськість і журналісти. У випадку, якщо буде виявлено порушення з боку судді, зокрема, подача недостовірних даних у декларації, прокурор може розпочати провадження проти такого судді на основі інформації, отриманої у ході журналістських розслідувань.

Запрошуємо Вас долучатися до роботи Комітету АПУ з конституційного права та запрошуємо на подальші заходи!

Committee news

Do you have an interesting idea for an event?