Реформа адвокатури: результати десятого професійного обговорення у м. Рівному

РІВНЕ — 1 квітня 2016 року. Асоціація правників України (АПУ) спільно з Проектом ЄС «Підтримка реформ у сфері юстиції в Україні» провели Х професійне обговорення проекту Закону України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність», розробленого у межах Ради з питань судової реформи.

На відкритті заходу до колег звернулися Павло Луцюк, голова Ради адвокатів Рівненської області, член ВККС, а також Юлія Щербяк, голова Відділення АПУ у Рівненській області, директор ЮФ «Лекс Форум».

Президент АПУ Денис Бугай представив основні положення проекту та звернув увагу на ті позитивні зміни, які були враховані за результатами низки обговорень і збору пропозицій від адвокатів в усіх регіонах країни. Мова йде, зокрема, про ідентифікований доступ до будь-яких державних реєстрів та безперешкодний доступ до приміщень суду, прокуратури, правоохоронних органів тощо.  

«Проблема в тому, що суспільство сприймає нас швидше як надавачів послуг, підприємців, а не як адвокатів у класичному розумінні цього поняття — як частину правосуддя. А ми маємо дуже велику суспільну вагу, бо захищаємо права людини. Тому ми не повинні бути обмежені у зборі доказів і мати рівні права з іншими учасниками процесу, зокрема, зі стороною обвинувачення. І ця рівність має бути не лише у процесі, а й до його початку», — переконаний адвокат Ігор Фомін, керуючий партнер Fomin&Partners.

Учасники заходу порушили також питання страхування професійної відповідальності адвокатів. З цього приводу висловилась Оксана Цимбрівська, експерт Проекту ЄС «Підтримка реформ у сфері юстиції в Україні». «Ми підтримуємо запровадження інституту страхування професійної відповідальності в Україні. У європейській практиці страхування професійної відповідальності є не правом, а обов’язком кожного адвоката. Безперечно, нам спочатку потрібно починати із запровадження добровільного страхування та попередньо працювати зі страховими компаніями, адже хоча в теорії вони готові надавати такі послуги, однак конкретного продукту наразі не існує», — зазначила Оксана Цимбрівська.

Під час обговорення також були порушені питання виключного права на представництво в судах, пенсійного забезпечення адвокатів, розширення повноважень Міністерства юстиції України, можливості надання адвокатам права на носіння вогнепальної зброї тощо.

Зі своїми коментарями щодо проекту виступили: Микола Бляшин, адвокат, голова ревізійної комісії Ради адвокатів Рівненської області, керівник АБ Миколи Бляшина; Василь Овдіюк, директор Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Рівненській області; Сергій Удовиченко, адвокат, член Вищої кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури України від Рівненської області, та інші.

Надалі презентація та обговорення проекту Закону України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність» продовжиться у містах Західної України — Луцьку (1 квітня), Львові (14 квітня), Івано-Франківську (15 квітня). Слідкуйте за нашими анонсами на сайті АПУ!

Committee news

Do you have an interesting idea for an event?