Дискусія щодо роботи Дисциплінарної комісії арбітражних керуючих

КИЇВ – 25 березня 2016 року. Комітет з конкурсного права АПУ провів круглий стіл «Робота Дисциплінарної комісії арбітражних керуючих Міністерства юстиції України».

Ще до початку заходу стало зрозуміло - він безпрецедентний. Адже за одним столом уперше зібралися представники 6 саморегулівних організацій арбітражних керуючих, члени дисциплінарної комісії при Міністерстві юстиції, представники Незалежної асоціації банків України. Причому захід відбувався у відкритому форматі - з вільним доступом до нього ЗМІ і онлайн-трансляцією, яку в мережі YouTube дивилися понад 650 представників професійної спільноти

Круглий стіл ініціювали та спільно організували Комітет з конкурсного права Асоціації правників України та члени Дисциплінарної комісії арбітражних керуючих Міністерства юстиції України.

Модерувала зустріч Ірина Сербін, голова Комітету з конкурсного права Асоціації правників України, директор ТБ «Електронні торги України», партнер ЮФ «Аріо».

«Безпрецедентний захід в історії банкрутства відбувся! Дисциплінарна комісія арбітражних керуючих та представники професійної спільноти (6 СРО!!!) обговорили досягнення, існуючі проблеми та намітили плани на майбутнє. Як завжди жваво, активно та гаряче. Як Голова Комітету з конкурсного права Асоціації правників України особисто дякую всім, хто долучився, спостерігав он-лайн, коментував, висловлював свої думки та позиції. У наш складний час питання порядності, гідності та честі професії стоять особливо гостро. Тому в інтересах кожного фахівця захищати професію, ставати краще самому і допомагати іншим. Досягаймо поставлених цілей разом!» - прокоментувала Ірина Сербін по завершенню заходу.

Професійна спільнота арбітражних керуючих вже давно чекала на таку відкриту та відверту бесіду, яка має започаткувати сталий та продуктивний діалог між фахівцями з питань конкурсного права та арбітражного керування.

Учасники круглого столу, а це майже півсотні спікерів, серед яких представник Міністерства юстиції - Начальник Управління з питань банкрутства Департаменту з питань судової роботи та банкрутства Міністерства юстиції, секретар Дисциплінарної комісії арбітражних керуючих Моісеєв Юрій, члени Дисциплінарної комісії  Донков Сергій, Філатов Владислав та Ніколаєв Ігор, арбітражні керуючі, представники юридичної спільноти, Незалежної асоціації банків України, ЗМІ, а також он-лайн учасники мали змогу у вузькому колі давніх друзів по цеху поспілкуватися про наболіле.

 Камеральна обстановка дозволила задати найактуальніші питання та підняти найгостріші проблеми, які вимагають нагального вирішення. В Україні триває реформа системи банкрутства, яка лежить в двох площинах: 1) внесення змін до законодавства про банкрутство; 2) формування належної практики правозастосування. Обидва ці вектора мають спільну мету - підвищення ефективності процедур банкрутства. Важливість її досягнення полягає в тому, що існуючі процедури банкрутства, у зв'язку з прийняттям Верховною Радою України законодавчих актів з явними порушеннями техніко-юридичних вимог конкурсного процесу, основними недоліками яких виступають економічна і соціальна неадекватність, неврівноваженість прав та інтересів неплатоспроможного боржника і його кредиторів, об'єктивно позбавляють нашу країну можливості перейти до прогресивних соціально-економічних змін, які дозволять зробити нашу державу більш привабливою для іноземного та внутрішнього інвестора. А кредиторам не дають можливості захистити свої права і законні інтереси в суді.

 Важливу роль у формуванні належної практики правозастосування та забезпеченні ефективного використання законодавства про банкрутство мають ключові гравці в цих процедурах - арбітражні керуючі. Від рівня їх професіоналізму, досвіду, морально-ділових якостей багато в чому залежить ефективність процедур банкрутства. Контроль за їх діяльністю здійснює Дисциплінарна комісія арбітражних керуючих Міністерства юстиції України, яка скоро як вже рік працює в оновленому складі. Учасники круглого столу зазначили, що оновлені не тільки персоналії, а й встановлені нові якісні критерії її роботи на основі принципів законності, розумності, поваги до представників професії - арбітражних керуючих.

Чи все вдалося досягти за цей рік? Чи стала робота Дисциплінарної комісії арбітражних керуючих Міністерства юстиції України надійною підмогою для формування Міністерством юстиції України державної політики у сфері банкрутства? На ці та інші питання щодо діяльності Дисциплінарної комісії арбітражних керуючих Міністерства юстиції України, що хвилюють арбітражних керуючих, а також учасників процедур банкрутства та інших зацікавлених осіб, відповіли у відкритій дискусії за круглим столом члени комісії. Демократія, торжество закону і ефективна держава ґрунтуються на прозорих процедурах, підзвітності та відкритості органів влади - сьогодні перед професійним співтовариством і громадськістю відповідь тримали члени Дисциплінарної комісії арбітражних керуючих Міністерства юстиції України. І тримали, слід відзначити, гідно!

«Рівень уваги, з якою учасники слухали один одного, і запал дискусії - роблять очевидним той факт, що в ринку є потреба спілкуватися і вдосконалюватися, і що організатори правильно зробили, коли не злякалися провести абсолютно публічне обговорення більшості гострих питань сфери банкрутства. Так тримати! А щодо викликів, які стоять перед арбітражними керуючими - сьогодні їх справді багато, як ніколи. І від ефективності роботи арбітражних керуючих залежить дуже багато інших процесів в економіці і суспільстві. Але досягнути мети можна тільки разом!» - наголосив у своєму коментарі прес-секретар юридичної фірми Ario Володимир Бойко.

Запрошуємо переглянути відеозапис круглого столу за посиланням

Committee news

Do you have an interesting idea for an event?