Слухання проекту Закону «Про внесення змін до Конституції України (щодо правосуддя)» мають бути відкритими, - звернення АПУ

КИЇВ – 6 січня 2016 року. Асоціація правників України (АПУ) направила звернення голові Конституційного Суду України (КСУ) з проханням забезпечити трансляцію відкритої частини засідань КСУ, на яких відбуватиметься слухання щодо проекту Закону України «Про внесення змін до Конституції України (щодо правосуддя)». 

«Асоціація вітає прийняття Конституційним Судом України рішення про невідкладний розгляд у формі усного слухання справи за зверненням Верховної Ради України про надання висновку щодо відповідності законопроекту про внесення змін до Конституції України (щодо правосуддя)  вимогам статей 157 і 158 Конституції України,  початок розгляду якої, згідно з оприлюдненою на офіційному сайті Суду інформацією, заплановано на 12 січня 2016 року (вівторок)», - йдеться у зверненні АПУ.

Важливість забезпечення трансляції відповідних засідань КСУ в Асоціації правників України мотивують наявністю значного професійного інтересу членів Асоціації та усієї правничої спільноти до змін до Конституції України щодо правосуддя, а також враховуючи те, що порушені у законопроекті питання безпосередньо стосуються захисту прав і свобод людини.                 

Нагадуємо, що протягом 2015 року в межах АПУ було проведено низку заходів щодо пріоритетів і ключових питань конституційної реформи, зокрема в частині правосуддя. За результатами проведених обговорень Асоціацією розроблено та схвалено Основні підходи щодо внесення змін до Конституції України.

Асоціацією також були передані до Конституційної Комісії пропозиції змін до розділу ХІІ «Конституційний Суд України» Конституції України, а також висловлену Асоціацією позицію щодо підготовленого Конституційною Комісією проекту  змін  до Конституції України в частині правосуддя та конкретні пропозиції, спрямовані на його удосконалення.

Частина поданих пропозицій врахована у внесеному Президентом України до Парламенту проекті Закону України «Про внесення змін до Конституції України (щодо правосуддя)» (реєстр. № 3524).

Committee news

Do you have an interesting idea for an event?