Правники обговорили перспективи реформування системи виконання судових рішень

ОДЕСА – 4 грудня 2015 року. Відбувся Круглий стіл, організований Відділенням АПУ в Одеській осбласті разом з Комітетом з конкурсного права на тему «Система виконання судових рішень: сучасний стан та перспективи реформування».

 У Круглому столі в якості доповідачів взяли участь Перший заступник Департаменту виконавчої служби Костянтин Сілкін, партнер ЮК «Аріо Кепітал Груп» Олексій Воронько, партнер ЮФ «Агентство з питань боргів та банкрутства» Андрій Авторгов, старший юрист ЮФ «Арцінгер» Антон Молчанов. На відкритті заходу із вітальним словом до учасників звернувся голова Одеського відділення Артем Волков.

У своєму виступі Олексій Воронько розповів про зміни, які очікують приватних виконавців у майбутньому, відзначивши, що контроль за їх діяльністю здійснюватиме Міністерство юстиції, а вимоги до них є адекватними та повністю відповідають сучасним реаліям.

Костянтин Сілкін розповів про стан впровадження інституту приватних виконавців, а також про європейський досвід у цьому питанні. Зокрема, пан Сілкін відзначив, що в країнах ЄС досі немає єдиного підходу щодо статусу приватних виконавців, навівши в якості прикладу Німеччину, де традиційно жорстко захищаються права боржників, а втручання у приватне життя карається законом; та Португалію, де приватні виконавці мають майже необмежений доступ до електронних баз даних, а арешт банківських рахунків боржника займає кілька годин. Пан Сілкін додав, що в Україні є позитивний досвід запровадження приватного нотаріату, який з роками майже витіснив державний нотаріат. Тому Міністерство юстиції сподівається на аналогічний результат запровадження інституту приватних виконавців.

Антон Молчанов розповів про особливості розгляду справ про банкрутство підприємств, зареєстрованих на території Автономної республіки Крим та проблемних питань, які виникають у кредиторів у зв’язку з такими справами.

Committee news

Do you have an interesting idea for an event?