Реформи системи виконання судових рішень: пропозиції до ІІ читання

КИЇВ — 20 жовтня 2015 року. За ініціативи Комітету Асоціації правників України з конкурсного права відбулось обговорення проектів законів України, які передбачають реформу системи виконавчого провадження.

Власне, мова йде про проекти законів України «Про виконавче провадження» (реєстр. № 2507а) та «Про органи та осіб, які здійснюють примусове виконання судових рішень і рішень інших органів» (реєстр. № 2506а).

Модератором зустрічі виступив Президент Асоціації правників України Денис Бугай, який подякував колегам за зусилля, які були докладені до розробки законопроектів і висловив сподівання, що реформа системи виконавчого провадження відбудеться у тій формі, яку передбачали правники.

У якості експертів в обговоренні взяли участь: Сергій Шкляр, заступник Міністра юстиції України, Руслан Сидорович, народний депутат України, Юліан Хорунжий, член Правління Асоціації правників України, партнер ЮФ «Аріо Кепітал Груп», Валентина Данішевська, директор Центру комерційного права, та інші.

Юліан Хорунжий у своїх коментарях до проекту 2506а звернув увагу на доцільність існування можливості суміщення діяльності приватного виконавця з деякими видами юридичних професій (арбітражний керуючий, можливо, й адвокат). «Водночас, необхідно встановити жорстку норму щодо неможливості виникнення конфлікту інтересів», — переконаний він.

Детальніше з пропозиціями правників можна ознайомитися за посиланням.

Нагадаємо, що розгляд проектів Верховною Радою України у ІІ читанні заплановано на 22 листопада 2015 року.

Committee news

Do you have an interesting idea for an event?