Як почати працювати в міжнародних та експертних організаціях?

Під модеруванням Микити Жукова, Голови комітету Асоціації правників України з конституційного права, адміністративного права та прав людини; керуючого ZHUKOV LEGAL FAMILY OFFICE відбувся захід Форуму молодих юристів АПУ, що передбачав зустріч із представниками міжнародних та експертних організацій, де обговорювали особливості роботи юристів в однойменних організаціях.

Олеся Холопік, директорка Центру демократії та верховенства права надала поради молодим правникам, які шукають роботу юриста в громадському секторі. Для ефективного пошуку роботи потрібно моніторити сайти, де найчастіше публікуються такі вакансії. Такими сайтами можуть бути: Портал ГУРТ, Громадський простір, Lobby X, Happy Monday.

Якщо вас цікавить робота у міжнародних організаціях, варто шукати вакансії на їх офіційних сайтах. Так, наприклад, у Раді Європи вакансії  та тендери на залучення експертів можна знайти на сайті www.coe.int. Також в Раді Європи існують програми стажувань, які допомагають ознайомитись з роботою організації.

«Трудові контракти у РЄ є короткостроковими та довгостроковими, довгостроковий контракт можна отримати тільки через відкритий конкурс. Конкурс складається з кількох етапів: подання резюме, кілька письмових іспитів та інтерв’ю» – повідомила Олександра Ситник, старша юристка секретаріату Європейського суду з прав людини, у минулому працівниця з правових питань Ради Європи.

При перегляді вакансій, обов’язково звертайте увагу на вимоги, які є у вакансії та реально оцінюйте свій рівень англійської, адже в аналітично-адвокаційних центрах  одними із ключових вимог до юристів є досвід підготовки аналітики, володіння нормо-проєктуальною  технікою (вміння писати проєкти законів та підзаконних актів), досвід публічних виступів.

Пам’ятайте, що в силу специфіки роботи громадських організацій юрист досить часто може долучатись до організації подій (круглих столів, експертних обговорень та ін) та координації різних профільних та тематичних груп в тематиці, в якій він працює, а також виступати на публічних та навчальних подіях.

Візьміть до уваги, що на юридичному ринку експертна робота (надання експертних послуг консультаційного характеру, розробка законопроєктів, написання amicus curiae, юридичних позицій тощо) є окремою нішею, де цінуються навики юридичної аналітики.

«Наразі, в Україні існує попит на фахівців у конституційному праві, і це не тільки в Конституційному Суді, Верховній Раді, а й у міжнародних організаціях та громадському секторі. Експертну діяльність корисно поєднувати з науковою та викладацькою діяльністю у вільний від роботи час» – зазначив Олександр Марусяк, експерт з конституційного права одного із найстаріших аналітичних центрів – Центру політико-правових реформ.

В рамках роботи у міжнародних проектах, на додаток до суто юридичних вмінь та навичок, як от написання юридичних довідок, здійснення аналітичної роботи є важливими наявність: soft skills, проектного менеджменту, публічного виступу та проведення тренінгів, розуміння процесу організації та проведення заходів.

«Робота у проектах міжнародно-технічної допомоги, як Проєкт ЄС «Право-Justice», це можливість бути частиною змін і мати змогу впливати на ті проблеми та прогалини які є на практиці, враховуючи кращий європейський досвід та локальний контекст» – зауважила Оксана Цимбрівська, керівник Проекту ЄС «Право-Justice» в Україні.

Загалом, для пошуку роботи слід у своєму професійному середовищі визначити організації, які реалізують найбільш цікаві для вас проєкти і слідкувати за їх апдейтами по вакансіях. Крім цього, слід працювати над своїм професійним бекграундом: брати участь в сертифікатних програмах за напрямком, тренінгах. Адже це дасть не лише знання, а й знайомства у цьому середовищі.

«З вимог до юриста – найбільш важливим є творчо-аналітичне мислення, адже слід розв’язувати проблеми, пов’язані із недосконалістю законодавства. Основними викликами в роботі на таких позиціях є те, що від виникнення ідеї до її реалізації може пройти тривалий час. Що пов’язано із узгодженням позиції зі всіма стейкхолдерами» відмітив Павло Демчук, юридичний радник Transparency International Ukraine.

Відеозапис зустрічі можна переглянути за лінком: https://youtu.be/BXcCMnsCf3M.

Запрошуємо вас долучатися до групи Форуму молодих юристів у Telegram. Це можна зробити за запрошувальним лінком: https://t.me/+HYdyogB5Zs5iYWYy.  

Залучайте своїх колег та друзів в чат групи, щоб ніхто не пропустив інформацію, спеціально розраховану на сферу інтересів молодих правників.

У вас є цікава ідея заходу?

Сайт використовує cookies та інші технології для того, щоб ми могли запам’ятовувати Ваші вподобання та дізнаватись, як саме Ви використовуєте наш сайт. Обробка вказаних даних відбувається відповідно до Положення про обробку та захист персональних даних Всеукраїнської громадської організації «Асоціація правників України», з яким можна ознайомитися за посиланням.
Натискаючи «ТАК», Ви надаєте згоду на використання cookies та інших технологій під час відвідування нашого сайту.
ТАК