Відбулася VI Всеукраїнська школа з адвокації та лобіювання імені Олексія Бориса
Ліга студентів АПУ 26 та 27 жовтня провела VI Всеукраїнську школу з адвокації та лобіювання імені Олексія Бориса.
Захід відкрила Тетяна Борис, вдова Олексія, на честь якого названа школа.
«Зараз Ліга — це моя велика родина, від Києва до Одеси, від Львова до Харкова. Це люди, з якими я можу згадати як солодкі моменти радощів, так і гіркі моменти невдач, про які я згадую теж, адже все це дало мені безмежний досвід. Без Ліги я вже й не уявляю свого життя, бо напевно воно було б надто прісне та одноманітне. Впевнений, що через десятки років зі словом «молодість» найперше мені буде згадуватись саме Ліга. Адже Ліга — це і є молодість», — поділилася Тетяна спогадами Олексія.
Тематична частина події розпочалася з виступу Олени Ялієвої, радниці Pragma Consulting Group, членкині Ради GR Комітету АПУ. Олена поділилася своїм досвідом, розкриваючи ключові аспекти успішного лобіювання у сфері GR.
Анна Лачихіна, співзасновниця компанії з урядових звʼязків та комунікацій Good Politics, маючи досвід роботи в міжнародному парламенті та в Міністерстві фінансів України, ознайомила слухачів із роллю комунікацій у лобістській діяльності. Зокрема, вона розповіла, як ефективно налагоджувати взаємодію з урядовими органами.
З Андрієм Підгайним, партнером Arzinger, адвокатом, учасники школи поміркували про Закон України «Про лобіювання» як легітимізацію ринку лобістських послуг.
Після невеликої перерви Євген Грушовець, партнер Ario Law Firm, голова Громадської антикорупційної ради при Міністерстві оборони України, один із найвідоміших українських юристів, розповів про адвокацію бізнесу у сфері економічних злочинів.
Наступною своїми знаннями поділилась Альона Луньова, адвокаційна директорка Центру прав людини ZMINA. Вона наголосила на важливості адвокації прав людини під час війни, поділившись стратегіями захисту прав людини та принципами дій у складних умовах.
Завершив перший день Всеукраїнської школи з адвокації та лобіювання виступ Інни Совсун, народної депутатки України, членкині Комітету Верховної Ради з питань енергетики та житлово-комунальних послуг. Від неї учасники дізналися, як реально працює адвокація в парламенті та якою є роль депутатів у просуванні важливих ініціатив.
Другий день школи відкрила Олена Шевченко, Голова ГО «Інсайт», засновниця БО «Марш жінок», правозахисниця.
Після її виступу відбулася традиційна панельна дискусія, учасники якої розглянули питання «Чи потрібно запроваджувати обов’язкове державне регулювання соціальних мереж в Україні для боротьби з дезінформацією?».
В обговоренні взяли участь:
- Тетяна Соболева, атестована суддя ВМГО «Федерація дебатів України», топспікерка та переможниця всеукраїнських турнірів;
- Арьє Мора, Чемпіон України з дебатів, суддя півфіналу Чемпіонату Європи з дебатів 2021 року.
Завдяки дискусії учасники школи зрозуміли, як державне регулювання соцмереж може допомогти в боротьбі з дезінформацією, але водночас вплинути на свободу слова. Судді, своєю чергою, показали, як важливо обґрунтовувати позицію через структуровані дебати, що навчає відстоювати думку професійно й логічно.
«Школа з адвокації та лобіювання імені Олексія Бориса — це про символізм, адже не просто так вона відбувається у офісі Arzinger, де Олексій працював. А те, що ви можете прочитати «Юридичну Газету», це теж частина заслуги Олексія, бо він був журналістом цього видання. І ми як лігівці бажаємо залишити в пам’яті образ людини, що творить зміни», — зазначають організатори заходу.
Ліга студентів АПУ висловлює щиру вдячність партнерам, які посприяли організації VI Всеукраїнської школи з адвокації та лобіювання: Юридичній компанії Arzinger, Арт-платформі Vidro.ua, онлайн-магазину «Юркнига», «Юридичній Газеті», LANNA, Освітній компанії «Максимум». Також організатори вдячні річним партнерам Ліги студентів АПУ: AVELLUM, Bryliant Law Group, Krolevetskyi & Partners, MORIS, VB Partners, Юридичне бюро Сергєєвих.
Теги: Ліга студентів