Івано-Франківський осередок Ліги студентів АПУ провів I Всеукраїнську школу спадкового права

В Івано-Франківську відбулася дводенна Всеукраїнська школа спадкового права. Захід, організований місцевим осередком Ліги студентів Асоціації правників України, не лише подарував майбутнім юристам нові знання, а й став платформою для обміну досвідом і враженнями між професіоналами та зацікавленими учасниками.

«Спадкове право — це не лише набір законів та правил, а й важлива складова життя кожної людини, яка може вплинути на наше майбутнє та майбутнє наших нащадків. Відтак 23-24 березня 2024 року стали визначними днями для всіх, хто прагне зрозуміти й оволодіти справжніми принципами спадкового права», — наголошують організатори.

Головною метою заходу було надати учасникам з усіх куточків України глибокого розуміння правових аспектів, пов'язаних із прийняттям спадщини, укладанням спадкового договору та заповіту.

23 березня захід відкрив Андрій Малєєв, суддя колегії у кримінальних справах Івано-Франківського апеляційного суду. Він розповів аудиторії про правозастосування у воєнний і післявоєнний час та провів цікаві тести.

Унікальність цього заходу полягає не лише у примноженні знань, а й у тісному контакті з висококваліфікованими спікерами. Учасники не тільки слухали цікаві лекції, а й активно взаємодіяли з лекторами, проходили тести та завдання, що дозволило їм застосовувати отримані знання на практиці.

Одразу ж після кава-брейку учасники ознайомилися із доповіддю Лілії Василишин, судді судової палати розгляду цивільних справ Івано-Франківського апеляційного суду. Лілія Василівна розповіла про особливості розгляду цивільних справ в умовах воєнного стану.

Не менш важливим було те, що кожен мав можливість висловити свою думку, обговорити важливі питання та отримати професійні поради від експертів у галузі спадкового права. Це створює атмосферу довіри та взаєморозуміння, що сприяє ще більшій глибині освоєння матеріалу й позитивному відчуттю від участі в заході.

Надзвичайно цікавою виявилась і лекція Оксани Думич, адвокатки, засновниці й керуючого партнера Адвокатського об’єднання «Кей партнерс». Тема лекції «Представлення особи та як не розсварити родичів» привернула до себе увагу всіх присутніх, оскільки вона відображала складні аспекти міжособистісних відносин у контексті спадкового права. Високий рівень професійності Оксани Думич та її здатність презентувати матеріал із запальною енергією робили кожну мить лекції незабутньою.

На завершення першого дня заходу організатори підготували насправді захопливий сюрприз для учасників — квест, який став несподіванкою для багатьох. Ця цікава ідея надихнула учасників на спільні зусилля та взаємодію, оскільки вони вирушили разом шукати підказки й розгадували таємниче вбивство. Командна робота не тільки розважила учасників, а й дуже зблизила представників різних осередків, допомагаючи їм побудувати спільні зв'язки та знайти спільну мову. Найкращі команди були відзначені подарунками за успішно розгадані загадки, що стало відмінним закінченням цього насиченого дня.

Початок другого дня, 24 березня, відзначився захоплюючою лекцією про поділ і перерозподіл спадщини, яка відкрила учасникам більш глибоке розуміння складних процесів у сфері спадкування. Завдяки виступу Наталії Чіпко, приватного нотаріуса, учасники дізналися про те, які правила й закони регулюють цей процес та чи кожен має можливість отримати ту частку спадщини, яку бажає.

Справжнім позитивом другого дня стала Юлія Широких, практикуюча адвокатка, надійна партнерка у справах правової допомоги. Вона розповіла про те, як заробляти більше в умовах сучасного ринку, і дала учасникам мотивацію більше працювати над собою.

Тема «Нові правила заповіту під час війни: правда чи нова тема для обговорення», з якою виступила Вікторія Сікора, адвокатка, партнерка АО «Сліпенчук Партнерз», є надзвичайно актуальною в умовах сьогодення й набула неабиякого ажіотажу серед слухачів школи.

Завершила продуктивний день Карина Романишин, юристка й адвокатка, членкиня асоціації жінок-юристок України «ЮрФем». Завдяки її професійній експертизі та досвіду учасники отримали змогу не лише ознайомитися з основними аспектами процесу, а й навіть спробувати свої сили у складанні власного спадкового договору. Це заняття стало важливим етапом у їхньому навчанні та запорукою успішної подальшої роботи зі спадковими питаннями.

На завершення організатори І Всеукраїнської школи спадкового права вручили подарунки найактивнішим учасникам і разом з усіма традиційно заспівали гімн Ліги студентів АПУ. Після цього на всіх чекали солодкий сюрприз та багато яскравих фотографій, щоб запам’ятати цей момент надовго.

Ліга студентів АПУ висловлює щиру вдячність партнерам, без яких цей захід не відбувся б:

  • ультрапартнери: Vidro.ua, освітня компанія «Максимум», Pronto Pizza, Lanna planner, Lama Hostel, TSE TOBI, Чарогій, Legal English Services, ЮрКнига, Redcliffe partners;
  • ексклюзивний партнер: MORIS.

Новини Ліги студентів

У вас є цікава ідея заходу?