У межах проєкту ACT відбулися візити до інституцій, відповідальних за антикорупційну політику в Республіці Молдова

У Кишиневі триває воркшоп для українських та молдовських правників у межах проєкту “ACT - Addressing Corruption Together”. Програма передбачає обмін досвідом, ознайомлення з підходами до протидії корупції та налагодження професійних контактів між представниками юридичної спільноти обох країн.

23 травня учасники відвідали дві інституції — Національний антикорупційний центр Республіки Молдова (CNA) та Міністерство юстиції Республіки Молдова (MoJ).

У Національному антикорупційному центрі правники мали нагоду поспілкуватися з Олександру Савкою, заступником директора CNA, та іншими представниками CNA. Колеги презентували заходи з попередження й розслідування корупційних правопорушень, особливо наголосивши на ролі викривачів та кращих практиках інституційної етики, обговорили особливості процедури перевірки доброчесності державних службовців, а також залучення молоді до просвітницьких кампаній у сфері доброчесності.

У Міністерстві юстиції делегацію зустріла Стела Браніште, заступниця генерального секретаря. У центрі обговорення були законодавчі ініціативи в антикорупційній сфері, взаємодія з інституціями ЄС, а також досвід реалізації процедури ветингу суддів і прокурорів — одного з ключових елементів судової реформи в Молдові. Представники Мін’юсту підкреслили важливість прозорості, міжвідомчої координації та регулярних консультацій з правничою спільнотою в процесі розробки та впровадження антикорупційної політики.

«Для українських правників — це чудова можливість познайомитися з тим, як працює система в Молдові. Окрім змістовного спілкування з колегами, ми мали можливість побачити ізолятор тимчасового тримання, дізнатися, як надходять звернення про корупційні злочини, як відбувається їх первинна оцінка та розподіл за компетенціями», — зазначила Катерина Пищик, радниця з управління проєктами Асоціації правників України.

Асоціація правників України висловлює вдячність співорганізаторам проєкту — Raoul Wallenberg Institute of Human Rights and Humanitarian Law (RWI) та молдовській організації Action for Justice (A4J) за змістовну програму, відкритість до діалогу та підтримку професійного обміну між правничими спільнотами.

Стати членом АПУ - надихаючий нетворкінг, експертиза, практичні інструменти для розвитку та інші переваги членства

Сайт використовує cookies та інші технології для того, щоб ми могли запам’ятовувати Ваші вподобання та дізнаватись, як саме Ви використовуєте наш сайт. Обробка вказаних даних відбувається відповідно до Положення про обробку та захист персональних даних Всеукраїнської громадської організації «Асоціація правників України», з яким можна ознайомитися за посиланням.
Натискаючи «ТАК», Ви надаєте згоду на використання cookies та інших технологій під час відвідування нашого сайту.
ТАК