У межах проєкту ACT відбулися візити до інституцій, відповідальних за антикорупційну політику в Республіці Молдова

У Кишиневі відбувся воркшоп для українських та молдовських правників у межах проєкту “ACT - Addressing Corruption Together”. Програма передбачає обмін досвідом, ознайомлення з підходами до протидії корупції та налагодження професійних контактів між представниками юридичної спільноти обох країн.

23 травня учасники відвідали дві інституції — Національний антикорупційний центр Республіки Молдова (CNA) та Міністерство юстиції Республіки Молдова (MoJ).

У Національному антикорупційному центрі правники мали нагоду поспілкуватися з Олександру Савкою, заступником директора CNA, та іншими представниками CNA. Колеги презентували заходи з попередження й розслідування корупційних правопорушень, особливо наголосивши на ролі викривачів та кращих практиках інституційної етики, обговорили особливості процедури перевірки доброчесності державних службовців, а також залучення молоді до просвітницьких кампаній у сфері доброчесності.

У Міністерстві юстиції делегацію зустріла Стела Браніште, заступниця генерального секретаря. У центрі обговорення були законодавчі ініціативи в антикорупційній сфері, взаємодія з інституціями ЄС, а також досвід реалізації процедури ветингу суддів і прокурорів — одного з ключових елементів судової реформи в Молдові. Представники Мін’юсту підкреслили важливість прозорості, міжвідомчої координації та регулярних консультацій з правничою спільнотою в процесі розробки та впровадження антикорупційної політики.

«Для українських правників — це чудова можливість познайомитися з тим, як працює система в Молдові. Окрім змістовного спілкування з колегами, ми мали можливість побачити ізолятор тимчасового тримання, дізнатися, як надходять звернення про корупційні злочини, як відбувається їх первинна оцінка та розподіл за компетенціями», — зазначила Катерина Пищик, радниця з управління проєктами Асоціації правників України.

Асоціація правників України висловлює вдячність співорганізаторам проєкту — Raoul Wallenberg Institute of Human Rights and Humanitarian Law (RWI) та молдовській організації Action for Justice (A4J) за змістовну програму, відкритість до діалогу та підтримку професійного обміну між правничими спільнотами.

У вас є цікава ідея заходу?