У Києві відбулася Регіональна школа юридичної психології від Ліги студентів АПУ

У Києві 2-3 грудня 2023 року відбулася надзвичайно захоплююча подія — Регіональна школа юридичної психології, яку з великим успіхом організували Острозький та Київський осередки Ліги студентів Асоціації правників України. Цей освітній захід став можливістю для учасників школи заглибитися у світ психологічного портрету злочинця, розкриваючи таємниці того, чому саме злочинець став на темний шлях.

Студенти відчули атмосферу напруження та інтриги, адже досліджували, які дії та мотивації спонукали особу до злочину. Ця подія не просто школа, а відкриття дверей в захоплюючий світ вивчення психологічного портрету злочинця.

Одним із головних фокусів заходу стало вивчення причинно-наслідкового зв'язку в діях злочинця. Учасники школи заглиблювалися у психологію злочинця, відчуваючи пульс його мотивацій та темних намірів.

«Чому саме злочинець оступився на кримінальний шлях? Яка таємниця схована у його вчинках і які сили волі його до цього спонукали?» — відповіді на ці запитання не лише розкривають психологічний портрет злочинця, а й ведуть у світ захоплюючих відкриттів та емоційних здивувань. Школа створила атмосферу, де кожен учасник відчув себе детективом, розгадуючи головоломку людської психології.

Першого дня заходу виступили провідні фахівці, які поділилися своїм досвідом. 2 грудня захід розпочав Олександр Лисак, партнер EQUITY. Спікер виступив з важливою з огляду на тематику школи лекцією на тему «Судові процеси за участю неповнолітніх злочинців». Пан Олександр розповів, у чому специфіка таких проваджень, та розкрив їхній психологічний аспект.

Далі учасники мали змогу послухати Юрія Ірхіна, кримінального психолога, судового експерта вищого кваліфікаційного класу, кандидата психологічних наук, доцента. Спікер виступив із темою «Портрет вбивці. Які риси видають злочинця?» та відповів на безліч питань, які цікавили учасників. Завдяки цій лекції учасники школи змогли отримати цінні знання, які знадобилися їм для кращого розуміння інформації, яку вони отримували під час подальших виступів спікерів заходу.

Після того виступила Катерина Мітченко, старший викладач кафедри гуманітарних дисциплін та психології поліцейської діяльності ДДУВС, практичний психолог та супервізор СП «Разом», член УПА та УОППО, капітан поліції. Спікерка поділилася особливими знаннями з теми «Практичний аспект психології злочинця: чому її важливо вивчати».

На заключний етап першого дня заходу учасники отримали можливість взяти участь у ситуативному інтерактиві. Під час цього заходу вони випробували свою логіку та інтуїцію, а також застосували базові знання психології для розв'язання надскладних загадок. Ця активність створила захоплюючу атмосферу, де учасники могли взаємодіяти та спільно працювати над вирішенням викликів, що вимагали творчого мислення й аналітичних навичок. Такий формат сприяв не лише розвитку їхніх здібностей, а й усвідомленню різноманітності поглядів щодо спірного питання.

Другий день заходу, 3 грудня, розпочався з лекції Олени Кочури, психологині, юристки, тренерки, залученої експертки Міжвідомчої координаційної Ради з питань правосуддя щодо неповнолітніх. Це був цікавий, а головне — корисний виступ на тему «Психологія неповнолітнього, який вчинив злочин». Пані Олена — справжній професіонал своєї справи, вона вже досить давно працює в цій сфері, тому лекція була насичена розповідями з її практичного досвіду.

Далі виступила Заміра Саідова, керівниця HR-відділу юридичної компанії «Алєксєєв, Боярчуков та партнери». Спікерка розповіла про те, як виглядає потенційний юрист для компанії очима HR-спеціаліста. Пані Заміра поділилася корисною інформацією, а також потрібними лайфхаками, які учасники зможуть використати в подальшому професійному шляху.

Наступним спікером заходу був Станіслав Борис, керуючий партнер Адвокатського об’єднання «Відар». Спікер виступив із цікавою темою «Захист вбивці: які базові знання з психології необхідні». Це була насичена лекція, на якій пан Станіслав поділився досвідом та розповів про власні практичні кейси, що, безумовно, захопило учасників школи.

Після цього Станіслав Борис взяв участь як ментор у практичному блоці. Ця частина школи полягала в систематизації знань, здобутих учасниками під час школи юридичної психології, шляхом розв’язання практичного кейсу. Учасників було поділено на дві команди, всередині яких був поділ на слідчих, адвокатів, прокурорів. Таким чином, учасники мали змогу розглянути справу з різних точок зору. Під час представлення результатів розв’язання кейсу учасники поринули в палку дискусію.

Завершив другий день школи Андрій Галай, професор, заступник начальника Департаменту з питань виконання кримінальних покарань. Спікер виступив із темою «Порушення прав людини в місцях несвободи: психологія ув’язненого». Учасники мали змогу висловити свою думку стосовно практичних кейсів, про які розповідав пан Андрій, а також здобути цінні знання з такої важливої теми.

Ліга студентів АПУ висловлює вдячність спікерам, які чудово розкрили теми виступів та, що важливо, поділилися власним досвідом і порадами, а також дякує учасникам за активну участь та зацікавленість у заході.

Окрім того, організатори вдячні партнерам, без яких цей захід не був би можливим:

  • генеральний партнер — Arzinger;
  • офіційний партнер — «Алєксєєв, Боярчуков і партнери»;
  • ультрапартнери — Mr.Scrubber, Юркнига, Bilka, Art Lover та Франсуа.

«Регіональна школа юридичної психології об’єднала в організації два зовсім різні, але такі однакові осередки. Це були два захоплюючі дні, під час яких учасники з усіх куточків України мали змогу здобути нові знання та досвід, нові знайомства та враження», — переконані в Лізі студентів АПУ.

Новини Ліги студентів

У вас є цікава ідея заходу?