Регіональна школа Ostroh Court 3.0 Ліги студентів АПУ розкрила таємниці судового процесу

Острозький осередок Ліги студентів Асоціації правників України 16-17 березня 2024 року провів Регіональну школу Ostroh Court, яка стала справжнім фестивалем знань та практичних навичок для всіх учасників.

Завдяки цій події студенти здобули:

 • глибокі знання про тонкощі судового процесу від досвідчених юристів-практиків;
 • безцінний досвід під час захоплюючого практичного блоку;
 • нові знання та навички, які стануть їм у пригоді в майбутній кар'єрі юриста.

Онлайн-формат школи Ostroh Court дозволив учасникам з будь-якої точки планети долучитися до світу права й відчути неповторну атмосферу професійного розвитку.

Одним із ключових моментів Ostroh Court став практичний блок.

Чому людина стає на злочинний шлях? Які таємниці ховаються за її вчинками? Які сили волі штовхають її на злочин? Школа Ostroh Court дає відповіді на ці запитання, відкриваючи двері у світ захопливих розкриттів та емоційних здивувань.

Перший день школи

Віктор Вінницький, досвідчений адвокат, який спеціалізується на проводі кримінальних справ топпосадовців і службових осіб, а також на корупційних злочинах, розпочав захід з важливою та актуальною лекцією на тему «Досудове врегулювання спору в кримінальному процесі». Пан Віктор наголосив, що досудове врегулювання спору є ефективним інструментом для вирішення кримінальних справ без затяжного судового розгляду.

Тетяна Рабко, радниця ТОВ «МЕТІНВЕСТ БІЗНЕС СЕРВІС» Групи Метінвест, адвокатка, заступниця голови Комітету НААУ з питань електронного судочинства та кібербезпеки адвокатської діяльності, виступила з темою «Огляд функціоналу ЄСІТС, огляд змін в КПК щодо електронного судочинства, огляд деяких ухвал/ рішень у кримінальних справах через призму електронного судочинства».

Спікерка надала детальний огляд Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи (ЄСІТС), а учасники заходу отримали цінні знання щодо переваг і процедури досудового врегулювання спору в кримінальному процесі, функціоналу ЄСІТС, змін у КПК, пов'язаних з електронним судочинством, практики застосування електронного судочинства в кримінальних справах.

Наступною виступила Катерина Панчелюга, адвокат-практик з 14-річним досвідом роботи, котра поділилась з учасниками знаннями з теми «Доступ до правосуддя в умовах воєнного стану». Спікерка окреслила виклики, з якими стикаються люди в умовах воєнного стану:

 • обмеження доступу до судів;
 • зміна законодавства;
 • переміщення людей.

Завершив перший день заходу Расім Бабанли, перший заступник керівника апарату Верховного Суду, доктор юридичних наук, який виступив із темою «Штучний інтелект у судочинстві». Він розповів про перспективи використання штучного інтелекту в судах:

 • автоматизацію рутинних завдань;
 • покращення якості судових рішень;
 • збільшення доступу до правосуддя.

Пан Расім також наголосив на важливості етичного використання штучного інтелекту в судовій системі.

Перший день заходу був насиченим та інформативним. Учасники здобули цінні знання від досвідчених спікерів з актуальних питань кримінального процесу, доступу до правосуддя та використання штучного інтелекту в судочинстві.

Другий день школи

17 березня розпочався другий день Регіональної школи Ostroh Court. Першим виступив Ар’є Мора, комунікаційний та адвокаційний менеджер Ukrainian Legal Advisory Group. Він прочитав емоційну, але чітку та логічну лекцію на тему «Архітектура правосуддя щодо найтяжчих міжнародних злочинів: основні виклики та можливі рішення».

Пан Ар’є, справжній професіонал своєї справи, поділився з учасниками глибоким аналізом проблем, з якими стикається міжнародна спільнота в питаннях притягнення до відповідальності за найтяжчі злочини.

Після нього виступила Катерина Воронюк, досвідчена адвокатка з кримінальних справ. Спікерка детально зупинилась на темі «Поради до написання процесуальних документів». Пані Катерина поділилась з учасниками корисними знаннями та практичними рекомендаціями, які допоможуть їм у складанні процесуальних документів:

 • дотримання всіх формальних вимог;
 • аргументація своєї позиції;
 • досягнення бажаного результату.

Наступним спікером заходу стала Євгенія Тонконожко, адвокатка, що спеціалізується на кримінальному праві та процесі, керуюча партнерка «Тонконожко та партнери». Спікерка виступила з актуальною темою «Підготовче судове засідання». Пані Євгенія поділилась з учасниками важливими аспектами підготовки до судового засідання.

Після виступів усіх спікерів розпочався практичний блок, який провели Ольга Шминдрук, кандидатка юридичних наук, старша викладачка кафедри цивільно-правових дисциплін ННІ права ім. І. Малиновського Національного університету «Острозька академія», волонтерка й медіаторка, і Тетяна Мусіюк, юристка та прокурорка з великим досвідом роботи в прокуратурі України, котра з 2019 року очолює Острозький відділ Здолбунівської окружної прокуратури Рівненської області.

Окрім здобуття знань і навичок, учасники Регіональної школи Ostroh Court мали змогу взяти участь у розіграші подарунків:

 • сертифікати на 100%, 70% і 50% знижки від Online Law School;
 • книги від «ЮрКниги» (3 шт.).

Організатори заходу щиро дякують спікерам, які:

 • ґрунтовно підійшли до тем своїх виступів;
 • поділились своїми знаннями й досвідом;
 • змотивували учасників до подальшого розвитку.

Також організатори дякують партнерам, без яких цей захід не був би можливим:

 • ультрапартнери: ЮрКнига, Online Law School, Просто Даром.

Це були два насичені дні, які учасники запам'ятають надовго. Організатори заходу сподіваються, що Регіональна школа Ostroh Court стала для учасників корисним досвідом.

Новини Ліги студентів

У вас є цікава ідея заходу?