Презентовано перший том звіту GAN про знищення Росією українського довкілля

The Global Accountability Network’s Ukraine Accountability Project (GAN UAP) презентував перший том двотомного аналітичного звіту про масове знищення Росією природного середовища в Україні. Документ є результатом колективної волонтерської роботи студентів-юристів та фахівців і практиків у галузі права з усього світу. Значний внесок у його створення зробили й волонтери Асоціації правників України, котрі допомогли з аналізом норм українського кримінального права.

У першому томі звіту розглянуто індивідуальну відповідальність за злочини проти довкілля, тоді як у другому томі йтиметься про відповідальність держави. Перший том заглиблюється в застосовні міжнародні й національні правові рамки, що регулюють злочини проти природного середовища, представляючи детальний аналіз конкретних інцидентів, які ілюструють ці злочини.

У цьому томі детально розглянуто злочин екоциду згідно з українським національним законодавством і міжнародним правом та наведено аргументацію щодо доповнення ним Римського статуту Міжнародного кримінального суду. У звіті наголошено на невідкладності розв’язання проблеми руйнування довкілля під час збройних конфліктів з акцентом на необхідності виокремлення відповідальності людини й держави за ці злочини.

Над звітом працювали: Mia Bonardi, Lotta Lampela, Thea Andersen, Victor Andrei Ivan, Yuliia Brusko, Phoebe Juel, Solomiia Rohovska, Joel Shambaugh, Alyona Shulima, Bryan Sicard, Olena Yaliieva, Genevieve Zingg, Daniel Bonsangue, Alisa Burtseva, Sergii Chystiakov, Maria Cudowska, Tetiana Drakokhrust, Anne Ewart, Omar Hajajra, Tetiana Herasymova, Julia Jacovides, Sindhu Kadhiresan, Kate Metzer, Valeriia Liamzienko, Yehor Lysov, Oleksandra Marusheva, Olena Mytnyk, Yashan Nadiia, Shane Pimentel, Masha Pobedinsky, Kate Powers, Ihor Puhaiko, Dmytro Pyrozhenko, Lauren Rawlins, Bogdan Sanzhara, Jack Sartee, Areesha Shahid, Annika Stimac, Frank Stolba, Olga Terefenko, Sabastina Wiafe, Maria Cudowska, Professor Sara Dillon, Phoebe Juel, Kate Powers, Thea Andersen.

Переглянути документ можна за цим посиланням.

Нагадаємо, The Global Accountability Network є мережею прокурорів, адвокатів, науковців та інших експертів, а також студентів, які збирають й аналізують інформацію з відкритих джерел про міжнародні злочини. У фокусі GAN перебувають події в Сирії, Ємені, Венесуелі, Китаї, а тепер і в Україні. Асоціація правників України підтримує зусилля GAN щодо збору інформації про злочини, які вчиняє Російська Федерація в Україні, та щодо широкого розповсюдження такої інформації серед світової спільноти, а також надає експертну та волонтерську допомогу для слідчих дій GAN UAP.

У вас є цікава ідея заходу?