Подкаст Lawyering Peace від PILPG: Іван Городиський — герой другого епізоду мінісерії Prospects for Peace in Ukraine

У черговому епізоді мінісерії «Перспективи миру в Україні» (Prospects for Peace in Ukraine) подкасту Lawyering Peace, який реалізує глобальна pro bono юридична фірма Public International Law and Policy Group (PILPG), спілкувалися з Іваном Городиським, Віцепрезидентом АПУ та директором Центру Дністрянського. Цей епізод присвячено обговоренню механізмів компенсації за шкоду, завдану російською агресією, та використанню заморожених російських активів у процесі післявоєнного відновлення України.

Іван Городиський наголосив на важливості юридичного обґрунтування права України на репарації, зокрема, посилаючись на прецедент справи Chorzów Factory 1927 року, яка закріплює принцип обов’язку держави компенсувати шкоду, завдану незаконними діями. Він також підкреслив значення резолюції Генеральної Асамблеї ООН ES-11/5 від листопада 2022 року, яка визнає відповідальність Росії за агресію проти України та необхідність виплати репарацій.

Обговорення торкнулося і питання заморожених російських активів, зокрема, в юрисдикціях ЄС, таких як Euroclear у Бельгії. Герой випуску зазначив, що хоча ці активи наразі заморожені, їх конфіскація та використання для відновлення України стикається з юридичними та політичними перешкодами, включаючи принципи суверенного імунітету.

Він також розповів про механізм, запроваджений Європейським Союзом, який передбачає використання процентів від заморожених активів для надання Україні кредиту на суму 50 мільярдів доларів США. Цей кредит буде погашено за рахунок доходів від цих активів, що дозволяє уникнути прямої конфіскації основної суми.

Віцепрезидент АПУ застеріг, що Росія може використовувати питання розмороження активів як інструмент тиску під час мирних переговорів, пропонуючи, наприклад, припинення вогню в обмін на доступ до своїх фінансових ресурсів. Він підкреслив, що Україна повинна бути обережною в таких переговорах, щоб не поступитися своїми правами на повну компенсацію.

На завершення, Іван Городиський висловив підтримку створенню спеціального міжнародного фонду репарацій, за аналогією з Комісією ООН з компенсацій для Кувейту, який би забезпечив прозоре та справедливе використання конфіскованих активів для відшкодування шкоди українським громадянам та бізнесу.

Переглянути епізод можна нижче:

Теги: співпраця АПУ, люди АПУ

Стати членом АПУ - надихаючий нетворкінг, експертиза, практичні інструменти для розвитку та інші переваги членства

Сайт використовує cookies та інші технології для того, щоб ми могли запам’ятовувати Ваші вподобання та дізнаватись, як саме Ви використовуєте наш сайт. Обробка вказаних даних відбувається відповідно до Положення про обробку та захист персональних даних Всеукраїнської громадської організації «Асоціація правників України», з яким можна ознайомитися за посиланням.
Натискаючи «ТАК», Ви надаєте згоду на використання cookies та інших технологій під час відвідування нашого сайту.
ТАК