Ліга студентів АПУ провела у Львові Human Rights Forum 4.0

У Львові 21-22 жовтня 2023 року відбувся перший регіональний форум у новому складі, спільний проєкт Івано-Франківського та Львівського осередків Ліги студентів Асоціації правників України — Human Rights Forum 4.0.

Форум з прав людини — це два дні воркшопів, лекцій від провідних людей в сфері юриспруденції по блоках та практики від найкращих спікерів України.

21 жовтня захід відкрив Максим Колиба, старший викладач Школи права УКУ, заступник директора з адміністративних питань та розвитку Міжнародного інституту етики та проблем сучасності УКУ. Доктор філософії розповів про проблеми розуміння прав людини, зародження, розвиток та універсальність.

У перший день на учасників заходу чекав військовий блок. Він розпочався з виступу Андрія Удовиченка, Workflow designer в Bot&Partners. Пан Андрій досліджує інструменти для кращої роботи, допомагає будувати ефективні процеси, надає допомогу та консультації в сфері побудови міжнародного бізнесу. Свій виступ він присвятив надзвичайно актуальній темі: «Як АІ ображає людей / як допомагає».

Наступними лекторами, які виступали паралельно, були Дмитро Швець та Роман Радейко.

Дмитро Швець, адвокат, керуючий партнер ЮФ ELAW, доцент кафедри соціального права юридичного факультету ЛНУ імені Івана Франка, розповів про те, як війна обмежує права людини, та відповів на безліч запитань учасників.

Роман РадейкоCo-founder та CEO онлайн-екосистеми для юристів Online Law School, кандидат юридичних наук, доцент. Роман є автором науково-популярного блогу та численних публікацій, присвячених проблемам ІТ-права, формалізації у праві, регулюванню соціальних мереж, блокчейну та штучного інтелекту. Відповідно, тема його виступу «OSINT як інструмент моніторингу порушень прав людини» була максимально доступною та якісно розкритою.

Справжнім сюрпризом для учасників першого дня стала зустріч із суддею Європейського суду з прав людини, з якою вони поспілкувалися про «Inter arma enim silent leges? Effectiveness of the ECtHR in times of wars».

Завершувала перший день форуму Карина Романишин, юристка та адвокатка, лауреатка всеукраїнського конкурсу «Молодий правник року» 2021-2022 у номінації «Молодий адвокат», членкиня асоціації жінок-юристок України «ЮрФем», авторка експертного юридичного блогу в Instagram та TikTok. З перших днів повномасштабного вторгнення Карина активно допомагала військовослужбовцям та членам їхніх сімей, велику кількість справ було опрацьовано pro bono. Тому її тема «Права та соціальні гарантії військовослужбовців» була як ніколи актуальною.

22 жовтня старт другому дню дали два блоки — міжнародний та кримінальний. Розпочав перший блок Володимир Лисик, юрист, к.ю.н., докторант кафедри міжнародного права Київського національного університету імені Тараса Шевченка, засновник та директор (до 2021 р.) Львівського центру міжнародного права та прав людини (з 2021 р. — Центр Дністрянського). Тема, яку розкрив спікер, надзвичайно потрібна в умовах сьогодення — «Захист прав людини в період збройних конфліктів».

Наступний спікер — Олег Мицик, керуючий партнер АО «Мицик, Кравчук і партнери», член АПУ, адвокат року у проєкті «Люди Львова — 2015», свою юридичну кар'єру розпочав у 1996 році, працюючи у військовій прокуратурі Львівського гарнізону, де пройшов шлях від слідчого до заступника прокурора Львівського гарнізону. Пан Олег виступив із доповіддю «Порушення прав людини, виходячи з рішень ЄСПЛ: власна практика».

Завершив насичений міжнародний блок Михайло Грабинський, к.ю.н., доцент кафедри міжнародного права Львівського університету, начальник юридичного сектору АП «Львівстандартметрологія». Михайло розповів про оновлення системи прав людини та зміну цінностей у новому міжнародному правопорядку.

Кримінальний блок розпочався з виступу Марини Твардовської, прокурора Спеціалізованої екологічної прокуратури (на правах відділу) Львівської обласної прокуратури. Вона розповіла про порушення прав людини в межах досудового розслідування.

Віктор Зубрицький, заступник начальника відділу захисту інтересів дітей та протидії насильству Львівської обласної прокуратури, у своєму виступі підкреслив важливість збалансованого підходу до кримінального провадження щодо дітей з огляду на їхній вік і потреби та розповів про особливості кримінального процесу щодо неповнолітніх.

Завершив продуктивний кримінальний блок своєю доповіддю Тарас Лопушанський, директор Львівського територіального управління Національного антикорупційного бюро, в минулому — успішний підприємець та затребуваний адвокат. Тема його виступу — «Права людини в антикорупційній діяльності НАБУ».

Форум завершився насиченою панельною дискусією про захист персональних даних в Україні в сучасному цифровому світі разом із Соломією Денис, адвокаткою, керівником практики ІТ-права та митного права АО «Бачинський та партнери», к.ю.н. З нею учасники обговорили цінність даних та способи їх захисту, розглянули, як Україна впроваджує закони та стандарти для забезпечення конфіденційності та безпеки особистої інформації.

Ліга студентів АПУ висловлює щиру вдячність партнерам, без яких цей захід би не відбувся:

  • інформаційні партнери: Law & Events, Loйер;
  • ультрапартнери: Vidro.ua, освітня компанія «Максимум», Pronto Pizza, Iceberg water Lviv, Школа права УКУ;
  • генеральні та ексклюзивні партнери: Online Law School, АО «Мицик, Кравчук та партнери».

«Львів обʼєднав студентів-правників із кожного куточка України. Ми також були повʼязані любовʼю до права та бажанням зробити свій внесок у формування майбутньої юридичної еліти України. Дякуємо кожному, хто був частиною нашої великої сімʼї Human Rights Forum 4.0, бо таких активних, перспективних та свідомих учасників ще варто пошукати!» — підсумували організатори форуму.

Новини Ліги студентів

У вас є цікава ідея заходу?