Члени Комітету з телекомунікацій АПУ обговорили питання здійснення розрахунків через електронні канали

КИЇВ – 7 липня 2010 року. Комітет з телекомунікацій Асоціації правників України  провів практичний семінар на тему «Здійснення розрахунків через електронні канали: правове регулювання, захист прав отримувачів та платників».

Модератором засідання виступив голова Комітету Дмитро Кухнюк, директор з правових питань телекомунікаційної компанії «Вега».

Збільшення ролі електронних каналів платежів в обслуговуванні роздрібного товарообігу країни, викликане бурхливим розвитком ринку електронної комерції, підвищує відповідальність учасників ринку перед своїми споживачами й збільшує необхідність компаній у функціонуванні в рамках законодавчого поля, з метою запобігання економічних ризиків одержання прибутку.

Учасники зібрання мали нагоду почути з перших вуст про особливості проведення електронних платежів в Україні від Романа Кисельова – комерційного директора ТОВ «ІЗІ СОФТ», який розповів про історію розвитку ринку через програмно-технічні комплекси самообслуговування (ПТКС), моделі функціонування та об’єм ринку та Олексія Свирида – генерального директора  ТОВ «ІЗІ СОФТ», який зосередив свою увагу на правовому регулювання здійснення розрахунків через електронні канали.

Про особливості участі Національного банку України у врегулюванні питання проведення електронних платежів та очікувані новації у цій сфері  розповіла директор департаменту платіжних систем НБУ Наталія Лапко.

Розвиток ринку, а також досвід інших країн спонукало Національний банк України, як одного з основних регуляторів, доповнити законодавство України Постановою №53 від 5 березня 2008 року «Про врегулювання питань здійснення операцій із використанням програмно-технічних комплексів самообслуговування». Прийняття Постанови дозволило чітко визначити коло осіб, що мають право займатися прийманням платежів, використовуючи програмно-технічні комплекси самообслуговування: банківська установа, фінансова компанія та банк, що співпрацює і з агентами і з власними ПТКС. Використання цієї Постанови надало ринку більш динамічний розвиток, що відобразилося у зростанні кількості ПТКС та готівкових грошових коштів, які  обертаються за даним напрямком.  

У вас є цікава ідея заходу?

Сайт використовує cookies та інші технології для того, щоб ми могли запам’ятовувати Ваші вподобання та дізнаватись, як саме Ви використовуєте наш сайт. Обробка вказаних даних відбувається відповідно до Положення про обробку та захист персональних даних Всеукраїнської громадської організації «Асоціація правників України», з яким можна ознайомитися за посиланням.
Натискаючи «ТАК», Ви надаєте згоду на використання cookies та інших технологій під час відвідування нашого сайту.
ТАК