Члени Комітету з телекомунікацій АПУ обговорили питання здійснення розрахунків через електронні канали
КИЇВ – 7 липня 2010 року. Комітет з телекомунікацій Асоціації правників України провів практичний семінар на тему «Здійснення розрахунків через електронні канали: правове регулювання, захист прав отримувачів та платників».
Модератором засідання виступив голова Комітету Дмитро Кухнюк, директор з правових питань телекомунікаційної компанії «Вега».
Збільшення ролі електронних каналів платежів в обслуговуванні роздрібного товарообігу країни, викликане бурхливим розвитком ринку електронної комерції, підвищує відповідальність учасників ринку перед своїми споживачами й збільшує необхідність компаній у функціонуванні в рамках законодавчого поля, з метою запобігання економічних ризиків одержання прибутку.
Учасники зібрання мали нагоду почути з перших вуст про особливості проведення електронних платежів в Україні від Романа Кисельова – комерційного директора ТОВ «ІЗІ СОФТ», який розповів про історію розвитку ринку через програмно-технічні комплекси самообслуговування (ПТКС), моделі функціонування та об’єм ринку та Олексія Свирида – генерального директора ТОВ «ІЗІ СОФТ», який зосередив свою увагу на правовому регулювання здійснення розрахунків через електронні канали.
Про особливості участі Національного банку України у врегулюванні питання проведення електронних платежів та очікувані новації у цій сфері розповіла директор департаменту платіжних систем НБУ Наталія Лапко.
Розвиток ринку, а також досвід інших країн спонукало Національний банк України, як одного з основних регуляторів, доповнити законодавство України Постановою №53 від 5 березня 2008 року «Про врегулювання питань здійснення операцій із використанням програмно-технічних комплексів самообслуговування». Прийняття Постанови дозволило чітко визначити коло осіб, що мають право займатися прийманням платежів, використовуючи програмно-технічні комплекси самообслуговування: банківська установа, фінансова компанія та банк, що співпрацює і з агентами і з власними ПТКС. Використання цієї Постанови надало ринку більш динамічний розвиток, що відобразилося у зростанні кількості ПТКС та готівкових грошових коштів, які обертаються за даним напрямком.