Як правильно поділити майно між чоловіком і дружиною?

КИЇВ — 11 жовтня 2021 року. Відбулося спільне онлайн-засідання Комітету АПУ з цивільного, сімейного та спадкового права і Відділення АПУ у Харківській області, присвячене обговоренню судової практики КЦС (ВС) щодо поділу майна подружжя.

Під час заходу розглянули нетипові питання поділу майна подружжя та нові підходи у практиці Верховного Суду.

Участь в обговоренні взяли:

Олена Сібірцева, членкиня Ради Комітету АПУ з цивільного, сімейного та спадкового права, старша юристка AGA Partners, адвокатка.

Ольга Лепіхіна, членкиня Ради Комітету АПУ з цивільного, сімейного та спадкового права, радниця ЮФ Asters.

Катерина Аніщенко, адвокатка ЮК «Ріяко і партнери».

Олена Сібірцева розповіла про недійсність правочинів у розрізі сімейного права, новації у цьому способі захисту і чи є він дієвим. 

Катерина Аніщенко, розглядаючи судову практику щодо особистої приватної власності членів подружжя, висловила таку позицію: «Придбання майна, хоча й у період шлюбу, але за особисті кошти одного з подружжя, не може вважатися об’єктом спільної сумісної власності подружжя, а є особистою приватною власністю того з подружжя, за особисті кошти якого воно придбане. Тому сам собою факт придбання спірного майна в період шлюбу не є безумовною підставою для надання такому майну статусу спільної сумісної власності подружжя».

Майно одного з подружжя, придбане за кошти, набуті до шлюбу, є особистою чи спільною сумісною власністю — до такого висновку дійшов ВС у Постанові від 10.02.2021 р. у справі № 759/5338/18.

Ольга Лепіхіна навела юридичні факти та нюанси в судовій практиці щодо поділу транспортних засобів між подружжям. Зокрема, правила поділу автомобілів, суден, літаків, автобусів.

Один із цікавих фактів, озвучених під час заходу — про поділ електросамоката: «У ПДР України відсутнє визначення електросамоката або самоката, проте аналізуючи визначення «транспортний засіб», можна дійти висновку, що електросамокат відповідає поняттю «транспортний засіб», оскільки призначений для перевезення людей».

Тема поділу майна подружжя є невичерпною та постійно актуальною. Судова практика поновлюється новими справами і потребує обговорення. Тож скоро зустрінемося, розглянемо нові кейси, обміняємося досвідом.

Приєднатися до заходів Асоціації правників України можна за посиланням.

Вступити до АПУTelegram-каналYouTube-канал.

Якщо ви бажаєте підтримати діяльність АПУ, будемо вдячні, якщо ви зробите це за посиланням.

Новини відділеннь

У вас є цікава ідея заходу?