Впровадження акцизу для електричної енергії із ВДЕ

Київ — 20 липня 2021. Комітет АПУ з питань енергетики, нафти та газу спільно з Комітетом з податкового та митного права обговорили проблемні питання впровадження акцизу для електроенергії із ВДЕ.

2 червня 2021 року Кабінет Міністрів України (КМУ) подав до Верховної Ради України проєкт Закону №5600 про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень. Законопроєктом запропоновано запровадження акцизного податку у розмірі 3.2% на продаж електричної енергії, виробленої з відновлюваних джерел енергії (ВДЕ).

Можливе впровадження акцизного податку викликало велике занепокоєння у національних та міжнародних інвесторів. Заявлені зміни у податковому режимі для операцій з продажу електричної енергії, виробленої з ВДЕ, у разі їх прийняття, будуть прямо суперечити гарантіям, наданим державними органами України у Меморандумі про взаєморозуміння щодо врегулювання проблемних питань у сфері відновлюваної енергетики в Україні та Законі України «Про внесення змін до деяких законів України щодо удосконалення умов підтримки виробництва електричної енергії з альтернативних джерел енергії» від 21 липня 2020 року № 810-IX.

Захід модерували Марина Гріцишина, Голова Комітету АПУ  з питань енергетики, нафти та газу, член правління УВЕА, керівниця практики енергетики Sayenko Kharenko та Тетяна Лисовець, Голова Комітету АПУ з податкового та митного права, старша партнерка АК «Соколовський і Партнери».

У обговоренні взяли участь Андрій Конеченков, голова правління Української вітроенергетичної асоціації; Олександр Козакевич, Українська Асоціація Відновлюваної Енергетики; Олег Бабич, експерт в сфері екологічного права, адвокат, керуючий партнер АО «Баклер», юрист МФО «Чиста Енергія».

У ході заходу Андрій Конеченков наголосив, що введення акцизу на зелену електроенергію порушує домовленості інвесторів з Урядом, які прописані в Меморандумі, а потім зафіксовані в Законі № 810-IX.

Олександр Козакевич зазначив, що запровадження акцизу суперечить державним гарантіям визначеним в законодавстві, таке рішення є нелогічним. У майбутньому це призведе до підвищення ціни на електричну енергію, це додаткове навантаження на кінцевого споживача електроенергії. Потрібно розглядати можливість відмови від акцизу на ринку електроенергії.

Олег Бабич у свою чергу наголосив, що депутати із занепокоєнням ставляться до проєкту Закону № 5600. Запровадження акцизного податку для виробників електроенергії є чистим порушенням державою Україна гарантій для інвесторів.

За результатами засідання було прийнято рішення, що Комітети АПУ разом із профільним асоціаціями напишуть звернення до КМУ із запитаннями: чому відбувається порушення гарантій, які були надані Меморандумом та які можливі втрати бюджету України від наслідків звернень інвесторів до арбітражів.

Вступити до АПУTelegram-каналYouTube-канал.

Якщо ви бажаєте підтримати діяльність АПУ, будемо вдячні, якщо ви зробите це за посиланням.

У вас є цікава ідея заходу?

Сайт використовує cookies та інші технології для того, щоб ми могли запам’ятовувати Ваші вподобання та дізнаватись, як саме Ви використовуєте наш сайт. Обробка вказаних даних відбувається відповідно до Положення про обробку та захист персональних даних Всеукраїнської громадської організації «Асоціація правників України», з яким можна ознайомитися за посиланням.
Натискаючи «ТАК», Ви надаєте згоду на використання cookies та інших технологій під час відвідування нашого сайту.
ТАК